Sławomir Zdunek drugim oficjalnym kandydatem na dziekana ORA w Warszawie

03.03.2016, 05:42; Aktualizacja: 03.03.2016, 08:14
Sławomir Zdunek adwokat

Sławomir Zdunek adwokatźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Adwokat zapowiada uzdrowienie finansów izby i wdrożenie zasady społecznej pracy na rzecz samorządu. Jako dziekan nie zamierza pobierać jakiegokolwiek wynagrodzenia.

Mecenas Zdunek zasłynął jako autor przyjętej w 2014 r. (wbrew stanowisku władz izby) uchwały zgromadzenia zmniejszającej obciążenie adwokatów na rzecz samorządu. – Po obniżeniu składki na 120 zł wielu działaczy wieszczyło rychły upadek naszej izby, co jak widać po przeszło 2 latach wcale się nie stało, funkcjonujemy normalnie jak dotychczas, a nasze oszczędności wzrosły o ponad 2 mln. zł – podkreśla mec. Zdunek.

Sławomir Zdunek adwokat

Sławomir Zdunek adwokat

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tłumaczy, że właśnie chęć kontynuowania zapoczątkowanych tamtą uchwałą zamian w strukturze finansowania samorządu adwokackiego zmotywowała go do startu. Wśród swoich głównych celów wymienia także zabezpieczenia potrzeb lokalowych ORA w Warszawie (dzięki remontowi i rozbudowie budynku przy ul. Lekarskiej 7 w Warszawie) oraz wdrożenie zasady społecznej pracy na rzecz samorządu.


Pozostało jeszcze 22% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane