statystyki

HFPC pozywa think tank ministra sprawiedliwości. Chodzi o konkurs na szefa

autor: Ewa Ivanova01.03.2016, 07:38; Aktualizacja: 01.03.2016, 08:28

Helsińska Fundacja Praw Człowieka pozwała dyrektora Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości (IWS), kluczowego think tanku ministra sprawiedliwości. Spór dotyczy transparentności konkursu na szefa instytutu. Chodzi o dostęp do dokumentów złożonych w konkursie przez jednego z kandydatów, którego tożsamości do dziś nie znamy.

Konkurs na dyrektora IWS przeprowadzono tuż przed październikowymi wyborami, a jego przebieg budził liczne kontrowersje. Pierwszą procedurę unieważniono, choć wystartowali w niej trzej kandydaci: prof. Katarzyna Dudka z Katedry Postępowania Karnego na UMCS, prof. Maria Rogacka-Rzewnicka z UW oraz prof. Roman Trzaskowski, który pełnił wówczas obowiązki dyrektora instytutu. Powodem unieważnienia był brak możliwości jednoznacznego rozstrzygnięcia, czy wszyscy kandydaci spełniają wymóg pięcioletniego doświadczenia w zarządzaniu badaniami naukowymi lub zespołami badawczymi.

W kolejnym konkursie obniżono wymóg doświadczenia w kierowaniu projektami do 3 lat. Wystartowali ponownie prof. Trzaskowski, prof. Maria Rogacka-Rzewnicka oraz kandydat, którego tożsamości nie ujawniono, zasłaniając się ochroną prywatności. Konkurs wygrał prof. Trzaskowski i ten wybór zaakceptował ówczesnymi minister sprawiedliwości Borys Budka.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane