statystyki

Prawnicy na YouTube. Czy to ma sens

autor: Grzegorz Furgał23.02.2016, 09:50; Aktualizacja: 23.02.2016, 09:58
YouTube

Podstawowa zasada jest taka, że komunikaty muszą być zwięzłe. Dobrym pomysłem są wideowizytówki adwokatów lub radców prawnych, a także krótkie filmy z praktycznymi poradami prawnymi z określonej specjalizacjiźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Kiyoshi Ota

Marketing prawniczy to nie lada wyzwanie. Ograniczenia ustawowe, kodeksy etyczne i specyfika usług wymaga umiejętnego podejścia do tematu oraz solidnej znajomości rynku i oczekiwań klientów. Jednocześnie podejmowane działania muszą być innowacyjne. Właśnie dlatego ciekawym pomysłem w promocji kancelarii prawnej jest wykorzystanie YouTube do wideomarketingu.

Statystyki robią w końcu wrażenie: portal ten jest dostępny w 61 krajach i 61 językach, a co minutę trafia do niego w sumie  100 godzin nowych filmów. W Polsce to najpopularniejszy kanał z materiałami wideo, a co ważniejsze, jest on drugą, po Google, najczęściej wykorzystywaną wyszukiwarką informacji.

Kluczowym elementem wideomarketingu jest emocjonalny przekaz. Jednak krzykliwe logotypy i agresywne kampanie promocyjne w przypadku branży prawniczej mogą doprowadzić do niepożądanego skutku: wykreowania wizerunku kancelarii jako firmy typowo sprzedażowej. Nie współgra to z powagą zawodu. Jakiego więc rodzaju materiały filmowe prawnicy powinni zamieszczać na YouTube? Podstawowa zasada jest taka, że komunikaty muszą być zwięzłe. Dobrym pomysłem są wideowizytówki adwokatów lub radców prawnych, a także krótkie (co najwyżej półtoraminutowe) filmy z praktycznymi poradami prawnymi z określonej specjalizacji. W ten sposób prezentujący je prawnik buduje wizerunek eksperta w swojej dziedzinie.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane