Jak uzyskać zaświadczenie o niekaralności?

autor: Hubert Rabiega20.02.2016, 19:00; Aktualizacja: 10.09.2018, 12:50
dokument, podpis, prawo, biznes, firma

Zaświadczenie o niekaralnościźródło: ShutterStock

Zaświadczenie o niekaralności załatwia się w punktach informacyjnych KRK w sądach rejonowych i okręgowych. Zapytanie można też przesłać pocztą, kurierem lub złożyć online poprzez system e-krk. Zaświadczenia wydawane są zazwyczaj od ręki w godzinach pracy sądu. Opłata za zaświadczenie wynosi 30 zł (jeśli online - wtedy 20 zł). Można to załatwić także przez pełnomocnika.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (41)

  • MS(2016-02-22 10:37) Zgłoś naruszenie 311

    Ładnie to tak kopiować Ministerstwo Sprawiedliwości?

    Odpowiedz
  • ********* obywatel(2016-09-08 22:32) Zgłoś naruszenie 142

    ministerstwo się nie popisało, przejrzystość ich strony to kpina, mnie bardzo pomógł ten artykuł

    Odpowiedz
  • rabiqz(2016-10-27 21:54) Zgłoś naruszenie 15

    Dziękuję, bardzo dobry artykuł.

    Odpowiedz
  • piotr(2016-12-23 12:29) Zgłoś naruszenie 22

    Dzięki za ten artykuł. To co jest na stronie KRK to jakieś średniowiecze...

    Odpowiedz
  • dw(2017-02-22 00:08) Zgłoś naruszenie 103

    Na jaki adres wyslac poczta

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Justyna(2017-03-22 13:26) Zgłoś naruszenie 04

    Jeśli chcę złożyć wniosek drogą elektroniczną to w jaki sposób mam dołączyć potwierdzenie uiszczenia opłaty?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rob(2017-03-28 23:50) Zgłoś naruszenie 25

    Ile się czeka na odpowiedz czy wniosek zostanie rozpatrzowy ? jakis email ? na co mam czekać, czego sie spodziewac ?

    Odpowiedz
  • Marcin (2017-04-25 16:29) Zgłoś naruszenie 41

    Jeżeli byłem karany 6 lat temu (wyrok w zawieszeniu) będzie to widoczne na zaświadczeniu o karalnosci. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy można usunąć z akt sądu? Potrzebuje do pracy a przez głupotę młodzieńcza mogę stracić szanse na pracę. Pomóżcie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Patr(2017-07-02 16:04) Zgłoś naruszenie 18

    Pomoże mi koś, chodzi o to, że 4 lata temu moja sprawa trafiła do policji, a stamtąd do sądu czego wyrokiem sądu był mandat( chodziło o spożywanie alkoholu) miałem w tedy 17 lat. Moje pytanie jest czy w takim wypadku będę mógł uzyskać zaświadczenie o niekaralności? Będę wdzięczny za pomoc.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Konrad(2017-07-20 23:44) Zgłoś naruszenie 52

    Witam dostałem plik xml, przepisuje kod z obrazka, wybieram plik z odpowiedzią i daję zapisz. Wyświetla mi się komunikat Niepoprawny plik, co zrobić ? Dziękuje za odpowiedź.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xxx(2017-12-19 15:36) Zgłoś naruszenie 12

    Jeżeli popełniłem przestępstwo przed 18 rokiem życia a moja sprawa w sądzie była dopiero po 18 roku życia i dostałem obróbki i sąd uznał że to była mała szkodliwość społeczna to czy to będzie w zaświadczenie o niekaralności?

    Odpowiedz
  • Daria(2018-01-15 15:30) Zgłoś naruszenie 13

    Część jaki jest koszt w tym momencie takiego zaświadczenia pobierając go on-line?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotrek(2018-01-23 09:23) Zgłoś naruszenie 10

    Koszt zaświadczenie on-line to wtedy tylko 20 zł ,trzeba postępować według instrukcji

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotrek(2018-01-23 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    w przypadku złego pliku proponuję spróbować jeszcze raz otworzyć innym programem lub zgłosić to na stronie lub w KRK

    Odpowiedz
  • Man(2018-02-19 22:17) Zgłoś naruszenie 232

    Dwadzieścia lat temu odsiedziałem wyrok dwóch lat, teraz mam szansę na dobrą pracę. Czy to zostało przedawnione, czy system wykaże że jestem "czysty" ? Proszę o pomoc.

    Odpowiedz
  • Joanna(2018-02-28 21:57) Zgłoś naruszenie 20

    Witam Jestem za granica juz dlugo, nie mam konta w polskim banku, czy mam jakiekolwiek szanse zeby zdobyc moje zaswiadczenie o niekaralnosci przez internet?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ania (2018-03-22 11:49) Zgłoś naruszenie 11

    Co zrobić jeśli przegapiło sie o jeden miesiąc ciągłość niekaralności? Pracuje w finansach i muszę co roku odnawiać zaświadczenie o niekaralności. Niedopuszczalna jest tak wtopa.

    Odpowiedz
  • Dawid (2018-04-25 19:32) Zgłoś naruszenie 01

    Gdzie mogę sprawdzić ile jeszcze czasu zostało do przedawnienia karalnosci? Jestem w Nl , można jakoś przez internet??? Dziękuję za odpowiedź

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Asia(2018-08-27 08:37) Zgłoś naruszenie 02

    Czy zaświadczenie uzyskane drogą online jest tak samo respektowane przez pracodawców jak to uzyskane w urzędzie na papierze?

    Odpowiedz
  • Marcin(2018-08-30 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Złożyłem wniosek na stronie e-krk brak odpowiedzi i brak jakichkolwiek informacji w jakim czasie odpowiedzą. Informacja jedynie, że jak pojawi się odpowiedż na stronie e-krk wyslą maila do mnie. No cóż pozostaje czekać.

    Odpowiedz