statystyki

Subskrypcje: Nie wolno nadmiernie wydłużać okresu wypowiedzenia

autor: Danuta Pawłowska11.02.2016, 20:00; Aktualizacja: 12.02.2016, 09:53
internet, komputer, randki

Nie ma przepisów, które regulowałyby jednoznacznie górną granicę okresu wypowiedzenia dla płatnych subskrypcjiźródło: ShutterStock

Zapisałem się do portalu randkowego, płaciłem abonament przez kilka miesięcy za dostęp do ofert. Teraz chciałbym już zrezygnować z subskrypcji. Jak długo po rezygnacji administrator strony może naliczać mi opłaty – pyta pan Wojciech.

Nie ma przepisów, które regulowałyby jednoznacznie górną granicę okresu wypowiedzenia dla płatnych subskrypcji. Decydując się na członkostwo i abonament, oczywiście warto przeczytać najpierw regulamin serwisu i sprawdzić, na jakich warunkach można się wypisać. Rozsądek podpowiada, że przy miesięcznych płatnościach termin wypowiedzenia nie powinien być dłuższy niż 30 dni. Jednak właściciel strony internetowej może w regulaminie zapisać dowolny okres i nie będzie to wprost niezgodne z prawem.

Ogólnie – zgodnie z ustawą – zakazane jest stosowanie wszelkich praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów oraz uciekanie się do nieuczciwej konkurencji. Czynem nieuczciwej konkurencji jest każde zachowanie firmy, które narusza przepisy prawa lub dobre obyczaje, przez co zagraża interesowi innego przedsiębiorcy lub klienta.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane