statystyki

Adwokatura o nocnym majstrowaniu przy Trybunale Konstytucyjnym

05.02.2016, 06:32; Aktualizacja: 05.02.2016, 06:33

I innych błędach ustawodawcy przy ustawie naprawczej. Opinia Naczelnej Rady Adwokackiej w sprawie niekonstytucyjności grudniowych zmian trafiła do TK.

„Zarówno tempo procedowania nad projektem ustawy, jak i pory, w których toczyły się prace legislacyjne nad projektem budzą bardzo poważne wątpliwości pod względem poszanowania podstawowych standardów demokratycznych, właściwych nowoczesnym, europejskim państwom” - napisała Naczelna Rada Adwokacka w złożonej w Trybunale Konstytucyjnym opinii na temat niekonstytucyjności ustawy nowelizującej z 22 grudnia 2015 r. Ustawa ta jest - jak wymienia NRA - w całości niezgodna co najmniej z zasadą demokratycznego państwa prawnego, zasadą legalizmu, zasadą trójpodziału władzy oraz zasadą rozpatrywania projektów ustaw w trzech czytaniach.Narusza też prawo do sądu, „ponieważ paraliżując pracę TK uniemożliwia lub co najmniej w niemożliwym do zaakceptowania stopniu utrudnia obywatelom skorzystanie z ochrony prawnej przed sądem konstytucyjnym.” - czytamy dalej w opinii NRA.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane