statystyki

Adwokatura o abolicji podatkowej

25.01.2016, 07:12; Aktualizacja: 25.01.2016, 07:13

Niedociągnięcia autorów projektu zmian w ordynacji podatkowej stwarzają zagrożenie, że obywatele będą ponosić konsekwencje swoich działań z przeszłości. To złamanie zakazu retroaktywności prawa - przestrzega Naczelna Rada Adwokacka.

Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, który w ostatnich dniach grudnia 2015 r. wyszedł z ministerstwa finansów. Zakłada on m.in. utworzenie kontrowersyjnej instytucji Rady do Spraw Unikania Opodatkowania. Według projektu będzie się składać z trzech członków wskazanych przez ministra finansów, jednego jako przedstawiciela jednostek samorządu terytorialnego, jednego wskazanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych, jednego wyznaczonego przez ministra sprawiedliwości i jeszcze jednego wyznaczonego przez Radę Dialogu Społecznego.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane