statystyki

Wolność wypowiedzi ważniejsza niż reputacja firmy

02.02.2016, 15:12; Aktualizacja: 02.02.2016, 16:44

Wulgarne i obraźliwe komentarze zamieszczone w portalu przez użytkowników nie są wystarczającym powodem do ukarania jego administratorów - wynika z wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Sprawę zainicjowały dwa węgierskie podmioty: MTE, będące stowarzyszeniem dostawców treści internetowych, oraz Index.hu, właściciel jednego z najpopularniejszych portali informacyjnych na Węgrzech. Oba do pewnego czasu zezwalały użytkownikom swoich stron na komentowanie pojawiających się tam artykułów. W ogólnych zasadach warunkach korzystania z portali znalazło się też zastrzeżenie, że autorzy wpisów odpowiadają za nich treść (nie zaś administratorzy). Co więcej, oba przewidywały tzw. procedurę notice and takedown, która każdemu, kto zauważy jakieś bezprawne treści, umożliwia przesłanie odpowiedniego zgłoszenia usługodawcy. Ten zaś następnie może wskazane treści usunąć.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane