statystyki

Przedsiębiorca musi znać prawo: Jak nie pilnuje swoich interesów, to traci

29.01.2016, 07:39; Aktualizacja: 29.01.2016, 08:54
prawo

W 2011 r. pozwana A.C. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nabyła od powoda benzynę bezołowiowąźródło: ShutterStock

Jak nie pilnuje swoich interesów, to traci. Nie może bowiem przypominać sobie o niezapłaconych fakturach po latach.

TEZA Należyta staranność określana przy uwzględnieniu zawodowego charakteru prowadzonej działalności gospodarczej uzasadnia zwiększone oczekiwania co do umiejętności, wiedzy, skrupulatności i rzetelności, zapobiegliwości i zdolności przewidywania. Obejmuje także znajomość prawa.

STAN FAKTYCZNY W 2011 r. pozwana A.C. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nabyła od powoda benzynę bezołowiową. Ten wystawił fakturę VAT na kwotę 3,5 tys. zł z terminem płatności 11 kwietnia 2011 r. Kobieta nie zapłaciła. Sąd wydał nakaz zapłaty w 2015 r., ale na skutek zarzutów wniesionych przez pozwaną uchylił nakaz i oddalił powództwo o zapłatę. Powód złożył apelację.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2016-01-29 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    "Przedsiębiorca musi znać prawo" - a o to , by tego prawa "nie znał" , już prawnicze mendy zadbają absolutnie . Juma must go on , jak mawiają w urzędach i instytucjach .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane