Najbardziej doświadczeni prokuratorzy odchodzą na emerytury. To efekt reformy Ziobry

26.01.2016, 13:21
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobroźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Szykuje się paraliż prokuratury. Z pracy masowo chcą odejść najbardziej doświadczeni prokuratorzy. Jak ustalił RMF FM, wnioski o przejście na emeryturę w całym kraju złożyło już ponad sto osób.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RMF FM
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

  • zwolennik(2016-01-27 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Panie Zbigniewie, proszę robić swoje...

    Odpowiedz
  • Żniwiarz(2016-01-26 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    I dobrze. Niech spier-dalają. Ich miejsce jest na śmietniku. Sługusy platformy.

    Odpowiedz
  • Żniwiarz(2016-01-26 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie tam ich miejsce. Niech spier-dalają.

    Odpowiedz
  • Cicho, ... sza ... bo już inwigilują w internecie (2016-01-26 20:12) Zgłoś naruszenie 51

    Odchodzą doświadczeni prokuratorzy,... ale wracają doświadczeni PROKURATORZY znani z orzekania ... w stanie wojennym i skazywanie Opozycjonistów ... nawet wracają jako "WYSOCE UCZENI w PRAWIE" działacze PIS, których potocznie określa się ... NEOFITAMI

    Odpowiedz
  • STANSIO(2016-01-26 18:39) Zgłoś naruszenie 02

    BRAWO PANIE ZIOBRO WYWALIC TYCH ZMURSZAŁYCH PROKURATOROW CZAS NA ZMIANY - SZYBKO ...TAK SAMO Z SĄDAMI

    Odpowiedz
  • EMERYT(2016-01-26 18:36) Zgłoś naruszenie 02

    HA HA HA CZAS NAJWYŻSZY ZE NAJBARDZIEJ DOSWIADCZENI PROKURATORZY ODESZLI Z PROKURATUR OBY SZYBKO ....CZAS NA ZMINY PANI PREMIER MAM DOSĆ TYCH WSZYSTKICH DOSWIADCZONYCH ...

    Odpowiedz
  • Al(2016-01-26 17:59) Zgłoś naruszenie 132

    Nie mogę uwierzyć, że Państwo macie tak niską wiedzę o pracy prokuratorów, a najbardziej razi cynizm prokuratorów najniższego szczebla, którzy samodzielnie z tych 99% załatwianych spraw albo dokładniej - osobiście , załatwiają może z 10%,reszta to tzw. policyjne klepki. Medialnych spraw można policzyć na palcach dwóch rąk, a wystarczy przejść się do obojętnie którego sądu i zobaczyć ile i jakiego rodzaju sprawy tam trafiają.Rzeczywiście można się cieszyć, że odchodzą doświadczeni prokuratorzy, łatwiej będzie sterować młodymi, którzy nie będą mieli odwagi postawić na swoim i nie tylko z obawy o swoją przyszłość, wszak kiedyś tez będą starymi prokuratorami,ale i z uwagi na brak stosownej wiedzy i tak ważnego doświadczenia życiowego i zawodowego

    Odpowiedz
  • 01021939(2016-01-26 17:57) Zgłoś naruszenie 02

    Ich doświadczenie widzimy na każdym kroku,jak wyjaśnili afery PO-PSL,podsłuchy,Smoleńsk,śledztwo w sprawie zabójstwa kom.policji,śledztwo w sprawie Olewnika?Czas najwyższy skończyć z udawaniem ze się pracuje bo szkoda naszych pieniędzy dla takich ludzi skłonnych do pochylania się w zależności od siły wiatru.Prokurator to nie polityk tylko szery od stosowania prawa i ścigania przestępców,jak widać mają coś na sumieniu skoro uciekają i nie są zainteresowani dalszą pracą którą powinni wykonywać do 67 roku życia.

    Odpowiedz
  • Cider(2016-01-26 17:38) Zgłoś naruszenie 24

    Procesy kiblowe to raczej nie jest pożądane doświadczenie politruki z tego szmatławca.

    Odpowiedz
  • black hole(2016-01-26 17:37) Zgłoś naruszenie 78

    Bardzo dobrze..? Jest szansa dla mlodych..?Mlodzi bardziej energetyczni....!

    Odpowiedz
  • buuuuuu buuuuuuuuu(2016-01-26 17:18) Zgłoś naruszenie 99

    Którzy najbardziej DOŚWIADCZENI? Ci co prowadzili sprawę Olewnika? A może Papały? A może ci od śledztwa Smoleńskiego? Doprawdy niepowetowana strata!

    Odpowiedz
  • emigrant(2016-01-26 17:13) Zgłoś naruszenie 119

    Na emeryturę? Czyli stare KOMUCHY! I bardzo dobrze,święte krowy,nietykalna mafia.Czas najwyższy!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teo(2016-01-26 17:03) Zgłoś naruszenie 1113

    Ja też nie mogłabym pracować z ministrem zero.

    Odpowiedz
  • Robert(2016-01-26 16:59) Zgłoś naruszenie 129

    Doświadczeni w czym ? Czy ktoś może tutaj udostępnić listę afer w III RP ?

    Odpowiedz
  • milo(2016-01-26 16:49) Zgłoś naruszenie 137

    bardzo dobrze, że odchodzą bo to są osoby, które zajmują się statystyką i nie będzie to miało wpływu na sprawność prokuratury

    Odpowiedz
  • kazik(2016-01-26 16:19) Zgłoś naruszenie 105

    Przepraszam, a ile procent spraw załatwia się w apelacjach i okręgach ? bo w rejonach 99% całości. to w czym są doświadczeni ci, którzy z apelacji i okręgów odchodzą, gdy chce się ich również obciążyć prowadzeniem spraw w nowej ustawie?

    Odpowiedz
  • adsenior(2016-01-26 15:52) Zgłoś naruszenie 1913

    W czym doświadczeni? W matactwie , zamiatania spraw pod dywan i wypełniania woli politycznej rządzącej władzy??

    Odpowiedz
  • Kasandra(2016-01-26 15:51) Zgłoś naruszenie 1713

    Najlepsi do umarzania afer ! banda nierobów z immunitetami !

    Odpowiedz
  • prawda(2016-01-26 15:16) Zgłoś naruszenie 1213

    Jeżeli w życiorysie mają PZPR to niech odchodzą ,powodzenia i do tego jeszcze duża emerytura . A Ci co za głodowe pensje pracują siedzą cicho , bo nie mają sił.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kocór(2016-01-26 15:06) Zgłoś naruszenie 2119

    Ale jakby nie było, to Ci starsi (oczywiście nie wszyscy) byli skorumpowani, mają stare przyzwyczajenia, ile spraw było źle osądzonych, czyżby wszyscy zapomnieli - dziękuję za takich doświadczonych, nie są potrzebni.

    Odpowiedz