RPO: Proponowane zmiany Kpk mogą prowadzić do obniżenia standardów praw człowieka

22.01.2016, 17:25
Bodnar RPO

Adam Bodnar, RPOźródło: Newspix
autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

W 21-stronicowym piśmie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry Rzecznik przedstawił swoje wątpliwości dotyczące projektu nowelizacji Kpk i innych ustaw, który 12 stycznia przyjął rząd.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • dziadek Franek(2016-01-23 07:49) Zgłoś naruszenie 90

  Ja się pytam- kiedy Rzecznik Praw Obywatelskich- Bodnar , skieruje do TK ,,wrzucony podstępnie,, przez PO - art.25 ust.1b do ustawy o fus z2013r. na podstawie którego, odbiera się wcześniejszym emerytom nabyte prawa do świadczeń do końca 2008 roku ?--------- Dlaczego akceptuje Pan łamanie zasady-,,prawo nie działa wstecz,,? -------------Czy to dlatego, że to Platforma złamała zapisy Konstytucji a Bodnar jako ,,kolega po fachu,, nie widzi wadliwego art.25 ust 1b. w ustawie o fus z 2013r ?---------------- Panie Bodnar- wcześniejsze emerytki zwracały się z apelem o zajęcie stanowiska RPO w tej sprawie- Pana odpowiedzią było to, że wprowadzony art.25 ust1b do ustawy o fus jest zgodny z Konstytucją. Dobrze Pan wyjaśnił - dla wcześniejszych emerytów Platforma mogła łamać Konstytucję wprowadzając wadliwe zapisy do ustawy- a ustawy, które wprowadza obecny rząd- wszystkie są dla Pana łamaniem Konstytucji. Zajmuje Pan stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich- tylko się pytam- dla kogo jest Pan powołany na te stanowisko? ----------Czy aby nie tylko dla przegranej w wyborach Platformy ? Tak nie postępuje Rzecznik Praw Obywatelskich- walka z PIS-em pokazuje- kim Pan jest i na czyje zlecenie Pan działa.

  Odpowiedz
 • POlszewia(2016-01-22 20:04) Zgłoś naruszenie 92

  Bodnar to pistolet Platformy, zwolennik LGTB i wszelkiego tałatajstwa. Ale i na niego przyjdzie czas.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • krol(2016-01-22 17:59) Zgłoś naruszenie 82

  heheheehehehehe kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwikkwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwikkwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwikkwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwikkwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwikkwik kwik kwik kwik buhahahahaha

  Odpowiedz
 • Michał(2016-01-23 06:49) Zgłoś naruszenie 46

  Proces kontradyktoryjny dzieli prokuratorów na skutecznych i prokuratorów-partaczy; adwokatów na skutecznych i adwokatów-hochsztaplerów. Jeśli prześledzi się ścieżkę zawodową Pana Ziobry nietrudno się domyślić dlaczego chce powrotu procesu inkwizycyjnego czyli wyręczania i niańczenia oskarżycieli i obrońców przez Sądy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane