statystyki

Sąd: 180 pozwów świadczy o zamiarze nękania pozwanych

20.01.2016, 06:29; Aktualizacja: 20.01.2016, 06:46

Strona, która mnoży w sposób oczywiście nieuzasadniony czynności przed sądem, nie zasługuje na wsparcie państwa. W innym wypadku instytucja zwolnienia od kosztów sądowych uległaby wypaczeniu.

Sprawa dotyczy M.D., która wniosła o zwolnienie z kosztów sądowych z uwagi na jej trudną sytuację materialną oraz zażądała ustanowienia pełnomocnika z urzędu. Sąd Rejonowy w Pszczynie uwzględnił jej wniosek. Postanowienie to zmienił jednak Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim. W toku czynności procesowych ustalono bowiem, że kobieta pozwy o zapłatę o identycznej treści jak w niniejszej sprawie złożyła do około 180 sądów w Polsce. Zmieniała się jedynie wartość przedmiotu sporu i dane pozwanych, którzy występowali w różnych konfiguracjach. Co więcej uzasadnienie każdego z pozwów było także niemal identyczne.

Nie dość wspomnieć, że tylko przed Sądem Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim zarejestrowano 17 spraw z powództwa M. D. i co znamienne w 10 sprawach doszło do zwrotu pism procesowych na skutek notorycznego nieuzupełniania przez M.D. braków formalnych.

Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim uznał, że praktyka stosowana przez kobietę nie może być w żaden sposób akceptowana.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane