statystyki

Można wyegzekwować od dłużnika publikację przeprosin w prasie

autor: Anna Borysewicz28.12.2015, 09:34; Aktualizacja: 28.12.2015, 09:56
Co do zasady wniosek ten podlega rozstrzygnięciu na posiedzeniu niejawnym (bo może zachodzić potrzeba wyznaczenia rozprawy albo wysłuchania na posiedzeniu stron lub innych osób).

Co do zasady wniosek ten podlega rozstrzygnięciu na posiedzeniu niejawnym (bo może zachodzić potrzeba wyznaczenia rozprawy albo wysłuchania na posiedzeniu stron lub innych osób).źródło: ShutterStock

Pozwana, pani Karolina, wbrew wyrokowi nie zamieściła w dzienniku lokalnym przeprosin za naruszenie mojej godności. Powinna to zrobić w ciągu 2 tygodni od daty uprawomocnienia się wyroku. Czy, a jeśli tak, to ewentualnie w jaki sposób mogę ją do tego zmusić – pyta pani Kamila.

Jeżeli pani Kamila dysponuje już tytułem wykonawczym, czyli prawomocnym wyrokiem opatrzonym klauzulą wykonalności, może wystąpić do właściwego sądu rejonowego z wnioskiem o wezwanie dłużniczki (pani Karoliny) do opublikowania przeprosin za naruszenie jej godności w dzienniku lokalnym. Treść przeprosin wskazano w wyroku.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane