Projekt PiS: Służby przez 18 miesięcy będą mogły podsłuchiwać i czytać e-maile obywateli

autor: Patryk Słowik28.12.2015, 07:31; Aktualizacja: 28.12.2015, 08:23
Podsłuch - nagranie

W lipcu 2014 r. TK stwierdził, że wiele przepisów dotyczących kontroli operacyjnej prowadzonej przez polskie służby, głównie policję, ABW i CBA, narusza prywatność obywateli i tajemnicę komunikowania sięźródło: ShutterStock

Teoretycznie projekt PiS realizuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego. W praktyce z nim się rozmija. Służby będą mogły kontrolować rozmowy obywateli przez 18 miesięcy, aby ocenić, czy ktoś dopuścił się przestępstwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Czytelnik(2015-12-28 08:29) Zgłoś naruszenie 1536

    I Bardzo dobrze --Złoty Cielec TVNu i Sawicka mają się czego obawiać . Wiekszość Polaków nie musi ,nie mają nic zlego na sumieniu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nareszcie(2015-12-28 08:33) Zgłoś naruszenie 1433

    boją się winni...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2015-12-28 08:46) Zgłoś naruszenie 614

    A ta fundacja to od Sorosa? To wszystko jasne.

    Odpowiedz
  • korina(2015-12-28 13:35) Zgłoś naruszenie 420

    No i bardzo dobrze. Jak ktoś nie ma nic na sumieniu, to nie musi się bać. Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo, m.in. o zapobieganie zamachom. A teraz zobaczymy, kto podniesie krzyk. Oczywiście ci, co mają ciemne interesy i się boją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MatMad(2015-12-28 15:31) Zgłoś naruszenie 110

    Przypomnę tylko cytaty z Folwarku zwierzęcego: " Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim." Każda władza deprawuje, nie ważne kto jest u sterów. Przykładów jest wiele, gdzie ci co chcieli rewolucji sami dla niej i przez nią stracili np. głowę ( Danon, Robespierre)

    Odpowiedz
  • FishEye(2015-12-28 21:04) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz służby mają 60 dni na przeglądanie nagrań z kamer komunikacji miejskiej (metro, autobusy, tramwaje) ponieważ...? No właśnie... nie wiem... Bo był wypadek dwa miesiące temu i dopiero teraz się o tym dowiedzieli?

    Odpowiedz
  • Bert(2015-12-28 22:26) Zgłoś naruszenie 02

    Ojej ! a nie tak jak za PO - do końca świata i jeden dzień dłużej...

    Odpowiedz