Prezydent podpisał nowelę ws. obrotu ziemią rolną

22.12.2015, 13:22
działka

1 maja 2016 r. upływa obowiązujący od 2004 r. okres ochronny na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemcówźródło: ShutterStock

"Wydłużenie wejścia w życie powołanej ustawy podyktowane jest z jednej strony lepszym przygotowaniem się Agencji Nieruchomości Rolnych do wykonywania licznych nowych zadań nałożonych na nią powołaną ustawą, z drugiej strony zainicjowanymi pracami nad zmianą niektórych regulacji w niej przewidzianych" - wskazano w uzasadnieniu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • gość (2016-01-03 01:16) Zgłoś naruszenie 70

  Też niezgoda będzie z konstytucją? A dla czego tylko rolnik, ja bym chciał kupić 10 ha i założyć sad orzechów laskowych, dla czego mi nie będzie można tego zrobić?

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2015-12-23 08:38) Zgłoś naruszenie 45

  Panie Prezydencie -zwracamy się do Pana w sprawie finansowania z budżetu Premiera RP Emerytury POsłanki Krzywonos .................Jak bardzo trzeba być POdłym aby na Krzywego Ryja wziąć w wieku 56 lat emeryturę dofinansowywaną za wchodzenie w dup. Tuskowi i oczekiwać aby inni zatrudnieni za komuny oprócz także sobót i świąt ponad-ustawowych oraz ówczesnej pracy w szkodliw i niebezpieczn musieli pracować od 15 r do 67r życia.

  Odpowiedz
 • widać(2015-12-22 16:37) Zgłoś naruszenie 37

  No i tu widać jaki rząd działa dla dpbra Polski. Poprzedni nie potrafił zrobić tego przez osiem lat, choć rolnicy apelowali aby przerwać wykup polskiej ziemi przez obcokrajowców.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • KoWa(2016-02-17 08:28) Zgłoś naruszenie 30

  Jestem Polakiem i nie jestem rolnikiem. Jak niby będę mógł kupić kawałek ziemi??? Do obrotu ziemią wchodzi też darowizna i dziedziczenie. Tego też zabronią? Znów ustawka pod panów posłów, coby latyfundia z państwowej ziemi wykupywali jak np. w Bieszczadach i na Mazowszu? Coraz bardziej widać, że między partiami nie ma żadnych różnic. Wszyscy politycy mają w żyłach PRL.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane