Prezydent podpisał nowelę ws. obrotu ziemią rolną

22.12.2015, 13:22
działka

1 maja 2016 r. upływa obowiązujący od 2004 r. okres ochronny na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemcówźródło: ShutterStock

"Wydłużenie wejścia w życie powołanej ustawy podyktowane jest z jednej strony lepszym przygotowaniem się Agencji Nieruchomości Rolnych do wykonywania licznych nowych zadań nałożonych na nią powołaną ustawą, z drugiej strony zainicjowanymi pracami nad zmianą niektórych regulacji w niej przewidzianych" - wskazano w uzasadnieniu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • KoWa(2016-02-17 08:28) Zgłoś naruszenie 30

  Jestem Polakiem i nie jestem rolnikiem. Jak niby będę mógł kupić kawałek ziemi??? Do obrotu ziemią wchodzi też darowizna i dziedziczenie. Tego też zabronią? Znów ustawka pod panów posłów, coby latyfundia z państwowej ziemi wykupywali jak np. w Bieszczadach i na Mazowszu? Coraz bardziej widać, że między partiami nie ma żadnych różnic. Wszyscy politycy mają w żyłach PRL.

  Odpowiedz
 • gość (2016-01-03 01:16) Zgłoś naruszenie 70

  Też niezgoda będzie z konstytucją? A dla czego tylko rolnik, ja bym chciał kupić 10 ha i założyć sad orzechów laskowych, dla czego mi nie będzie można tego zrobić?

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2015-12-23 08:38) Zgłoś naruszenie 45

  Panie Prezydencie -zwracamy się do Pana w sprawie finansowania z budżetu Premiera RP Emerytury POsłanki Krzywonos .................Jak bardzo trzeba być POdłym aby na Krzywego Ryja wziąć w wieku 56 lat emeryturę dofinansowywaną za wchodzenie w dup. Tuskowi i oczekiwać aby inni zatrudnieni za komuny oprócz także sobót i świąt ponad-ustawowych oraz ówczesnej pracy w szkodliw i niebezpieczn musieli pracować od 15 r do 67r życia.

  Odpowiedz
 • widać(2015-12-22 16:37) Zgłoś naruszenie 37

  No i tu widać jaki rząd działa dla dpbra Polski. Poprzedni nie potrafił zrobić tego przez osiem lat, choć rolnicy apelowali aby przerwać wykup polskiej ziemi przez obcokrajowców.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane