Jak poinformowało MSWiA, podczas spotkania przedstawiono informacje na temat zamachów w Paryżu, do których doszło 13 listopada, obecnej sytuacji we Francji oraz jej ewentualnego wpływu na poziom zagrożenia terrorystycznego w Polsce. "W tym kontekście rozmawiano również o wymianie informacji z zagranicznymi służbami partnerskimi" - podał resort na stronie internetowej.
Jak poinformowano, podczas posiedzenia rekomendowano utrzymanie najniższego poziomu zagrożenia atakiem terrorystycznym w Polsce.
Uczestnicy spotkania omówili także stan przygotowań służb do zabezpieczenia pielgrzymki papieża Franciszka do Polski oraz organizacji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 r.
"Ponadto podczas posiedzenia odbyła się wstępna dyskusja dotycząca kierunków do założeń dla przyszłej ustawy antyterrorystycznej" - poinformowało MSWiA.
Pod koniec listopada szef MSWiA mówił w Sejmie, że we współpracy z koordynatorem ds. służb specjalnych, zostanie przygotowany projekt ustawy antyterrorystycznej. Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński mówił wtedy PAP, że podczas spotkania zespołu ds. zagrożeń terrorystycznych zostaną m.in. przeanalizowane rozwiązania i przepisy prawne dot. przeciwdziałania terroryzmowi.
W grudniu 2014 r. ówczesny rząd przyjął "Narodowy Program Antyterrorystyczny na lata 2015-2019". Przewiduje on m.in. udoskonalenie procedur w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym oraz wzmocnienie przygotowania służb i instytucji. Program został przygotowany w MSW, we współpracy z innymi służbami oraz instytucjami wchodzących w skład międzyresortowego zespołu ds. zagrożeń terrorystycznych.