Europejski Trybunał Praw Człowieka zobowiąże Polskę do zalegalizowania związków jednopłciowych? Walczy o to Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich

30.11.2015, 15:44; Aktualizacja: 30.11.2015, 16:01
małżeństwo homoseksualne

Członkowie koalicji uważają, że przy obecnym układzie sił politycznych wprowadzenie związków partnerskich w Polsce wydaje się niemożliwe, dlatego zamiast składać kolejne projekty ustaw, które nie mają szans na uchwalenie, zdecydowali się na zmianę dotychczasowej strategii.źródło: ShutterStock

Działalność Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich zainaugurowano w poniedziałek. W jej skład wchodzą prawnicy i prawniczki - przed wszystkim związani z organizacjami pozarządowymi, takimi jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Kampania Przeciw Homofobii, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, ale także z prywatnych kancelarii - oraz jednopłciowe pary.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • aa(2015-12-01 10:26) Zgłoś naruszenie 02

    wyjątkowo ciekawe

    Odpowiedz
  • Polak(2015-12-01 09:35) Zgłoś naruszenie 03

    Europejski Trybunał Praw Człowieka niech się zajmie ważniejszymi sprawami niż związki jednopłciowe, np. bezpieczeństwem obywateli UE, a tak poza tym to chyba każde suwerenne państwo ma prawo do podejmowania decyzji w tym zakresie

    Odpowiedz
  • VON(2015-12-01 08:24) Zgłoś naruszenie 04

    NIGDY , JAK DŁUGO BĘDZIE POLSKA

    Odpowiedz
  • kasi(2015-12-01 03:57) Zgłoś naruszenie 01

    idziemy prosto w objecia totalitaryzmu , nie mam co do tego zadnych watliwosci . Wynika to z filozoficznej analizy ideologii jaka zapanowala w Europie ... najsmutniejsze jest to ,ze nas ( wiekszosci) to w ogole nierusza , nawet nam to do glowy nie przychodzi. Umysl europejczykow od kilkudziesieciu lat poddawany jest tak silnemu praniu mozgow , ze teraz przypominaja pasazerow Titanica ... bawmy sie ... . A to swiadczy o tym , ze ten rodzaj bedzie bardziej destrukcyjny niz dwa poprzednie totalitaryzmy . Tamte cechowaly sie silnym uderzeniem na poczatku , z biegiem czasu ich intensywnosc malala , cos jak drugie prawo termodynamiki. Ten natomiast bedzie narastal ...

    Odpowiedz
  • Koszałka P.(2015-12-01 00:29) Zgłoś naruszenie 40

    I brawo.. jestem pełen podziwu dla osób walczących w NASZEJ sprawie.
    Koniec tego by w Polsce szerzył się dalej ciemnogród i zacofanie umysłowe.
    Brawo i do przodu z podniesioną głową.

    Odpowiedz
  • powrót do korzeni(2015-12-01 00:22) Zgłoś naruszenie 12

    Wyobrażacie sobie strajkujących robotników w roku 1910 z transparentami "domagamy się związków jednopłciowych!", bo ja NIE. To nie ma nic wspólnego z lewicą, czy socjalizmem. Jest to w najlepszym przypadku temat zastępczy, a w najgorszym celowy spisek by skłócić społeczeństwo. 90 procent obywateli ma ten sam problem - niskie zarobki. kropka.

    Odpowiedz
  • ewa(2015-11-30 22:59) Zgłoś naruszenie 03

    Błędy natury można akceptować ale nie ma potrzeby ich legalizować.

    Odpowiedz
  • szymon(2015-11-30 19:55) Zgłoś naruszenie 30

    zwiazki partnerskie w polsce to kwestia pieciu lat. najwyzszy czas

    Odpowiedz
  • legalista(2015-11-30 18:30) Zgłoś naruszenie 12

    Związki jednopłciowe są niezgodne z Konstytucją (artykuł 18 Konsytucji).

    Odpowiedz
  • musi na rusi(2015-11-30 16:43) Zgłoś naruszenie 03

    lewackie szambo do niczego Polaków nie zmusi.

    Odpowiedz