statystyki

Wolontariat prawniczy: Korzystny dla obydwu stron

autor: Ewa Szadkowska16.10.2015, 10:44; Aktualizacja: 16.10.2015, 11:11
paragrafy

Wiele osób trafia do nas za późno, z nawarstwionymi problemami, kiedy prawnik nie ma już pola na jakikolwiek ruch - wyjaśnia prawnikźródło: ShutterStock

Dla mnie pomaganie innym jest codziennością, a nie czymś, czym należy się jakoś szczególnie chwalić. Ktoś kiedyś mi pomógł, dał szansę, i ja w ten sposób teraz podaję to dalej - tłumaczy Ewa Miszczyk-Wróbel radca prawny, prowadzi kancelarię specjalizującą się w obsłudze podmiotów gospodarczych.

Należy pani do grona prawników wspierających pro bono krakowskie Stowarzyszenie Wiosna, pomaga też pani podopiecznym projektu Szlachetna Paczka. Co skłoniło panią do zaangażowania się w inicjatywy księdza Jacka Stryczka?

Takim bezpośrednim impulsem był rozsyłany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie e-mail, który zachęcał do wzięcia udziału w ubiegłorocznej Wiośnie Prawników, czyli akcji udzielania porad prawnych rodzinom objętym Paczką. Już wcześniej starałam się w miarę możliwości indywidualnie pomagać osobom potrzebującym wsparcia, brałam też udział w radcowskim Niebieskim Parasolu, pomyślałam więc, że również do tej inicjatywy się przyłączę. Nazwisko Marcina Mioduszewskiego (radcy, który koordynuje wsparcie prawne dla Stowarzyszenia Wiosna, laureata nagrody Kryształowego Serca Radcy Prawnego – red.) było dodatkowym magnesem i jednocześnie gwarancją, że chodzi o wartościowe przedsięwzięcie. Po tamtej akcji dołączyłam do stałego grona prawników.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane