8 formalności, jakie musisz dopełnić po śmierci krewnego

autor: Agnieszka Brzostek06.10.2015, 07:00
rodzina na pogrzebie

Członkowie rodziny zmarłego pracownika mogą też otrzymać odprawę pośmiertną.źródło: ShutterStock

Śmierć osoby bliskiej należy najpierw zgłosić lekarzowi i urzędnikowi stanu cywilnego. Dopiero wtedy uprawniona osoba może ubiegać się o zasiłek pogrzebowy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Andrzej(2016-04-12 14:52) Zgłoś naruszenie 213

    W załatwieniu formalności pogrzebowych pomaga też czasem zakład pogrzebowy. Nam dużo w formalnościach w rejonowej przychodni zdrowia, Urzędzie Stanu Cywilnego, ZUS pomógł wrocławski zakład Figiel "Helfa". W takim momencie odciążenie rodziny to duża rzecz.

    Odpowiedz
  • Vox61(2015-10-08 09:51) Zgłoś naruszenie 54

    Dlaczego siedem lat po śmierci mojego Ojca i zgłoszeniu tego faktu w USC w Gdyni otrzymuję nadal wezwania do zapłaty podatku gruntowego na nazwisko Taty ? Wydziały UM Gdyni dzielą dwa piętra, wszędzie są komputery ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • I(2015-10-07 21:18) Zgłoś naruszenie 02

    A CO TO PRZYMUS ,PRZECIEZ KREWNY TO NIE JEST POZOSTAŁY Z RODZINY ,TO JAKIE FORMALNOSCI POCHOWAC ZA ZASIŁEK POGRZEBOWY NA PLYCIE ,ZAPALIC SWIECZKĘ I TO WSZYSTKO ,A CO KOGO OBCHODZI CO TAKI I W JAKICH WARUNKACH EZY ,ZADEN SĄD IPN ZUS NIE UZNAJE TAKICH PRAW I USTAW KTÓRE SĄ TYLKO NA WLASNE ZYCZENIE ODRZUCAJĄ AWNIOSKI BO KREWNY TO NIE POZOSTAŁY Z RODZINY

    Odpowiedz
  • stan(2015-10-07 14:51) Zgłoś naruszenie 134

    Czy z konta oszczednościowego internetowo można przelać kasę na inne konto w dniu śmierci danej osoby -?

    Odpowiedz
  • ZUS(2015-10-07 09:53) Zgłoś naruszenie 05

    Jaka jest wysokość zasiłku pogrzebowego, jeżeli koszty pogrzebu pokrywa osoba obca dla zmarłego a nie instytucja? Nic o tym nie jest napisane.

    Odpowiedz
  • Leto(2015-10-07 01:07) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo powierzchowne i z tego powodu czasami bardzo mylące! A gdzie się zagubiła ostatnia nowość: sposób odzyskiwania pieniędzy z rachunków bankowych?

    Odpowiedz
  • fela(2015-10-06 17:25) Zgłoś naruszenie 13

    "... jeśli chodzi tylko o jednego członka rodziny uprawnionego do odprawy pośmiertnej, wtedy przysługuje mu odprawa w wysokości połowy kwoty określonej w kodeksie pracy..." a dlaczego kuźwa tylko połowę,już coś zapieprzyli, aby tylko nie dać.

    Odpowiedz