statystyki

To importer odpowiada za produkt niebezpieczny

autor: Michał Culepa05.10.2015, 07:46; Aktualizacja: 05.10.2015, 09:05
prawo prawnik

Poszkodowana złożyła skargę kasacyjną i Sąd Najwyższy uznał ją za zasadną w stosunku do importeraźródło: ShutterStock

Poszkodowany nie musi udowadniać, że konkretne, kupione przez niego urządzenie spowodowało uszczerbek na zdrowiu. Wystarczy wykazać, że konkretna firma jest odpowiedzialna za wprowadzenie na rynek wadliwego modelu – orzekł Sąd Najwyższy.

Bożena W. pozwała firmę Krzysztofa M. i Mariusza B. o odszkodowanie i blisko 220 tys. zł zadośćuczynienia za obrażenia, które spowodowała wadliwa ładowarka. Mężczyźni prowadzili sklep z telefonami i akcesoriami, w którym poszkodowana nabyła feralny sprzęt. Bożena W. podłączyła ładowarkę do sieci i zaczęła rozmawiać przez telefon. Aparat eksplodował jej w rękach, powodując ciężkie obrażenia twarzy i głowy. Sprzedawcy jednak – jako że sprawa dotyczyła odpowiedzialności za produkt niebezpieczny – wskazali na podstawie art. 4495 par. 4 kodeksu cywilnego importera wadliwej ładowarki i w ten sposób dopozwana została spółka K.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane