W tym roku ma miejsce druga edycja. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością. W maju do udziału w symulacji postępowania arbitrażowego zgłosiło się 20 drużyn. Podczas kwalifikacji wyłonionych zostało 8 par, które w grudniu powalczą o zwycięstwo.

Finał odbędzie się 12 grudnia w Sądzie Najwyższym w Warszawie. Finaliści wezmą udział w symulacji obrad sądowych, podczas których będa musieli wykazać się znajomością przepisów, zasad państwa prawa, a także wysokim poziomem języka angielskiego, który jest wiodącym podczas tego wydarzenia.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich zainteresowanych tematem osób warsztaty prawnicze. Będą się one odbywały w październiku i listopadzie. W ich trakcie będzie można wysłuchać wykładów, spotkać się z doświadczonymi prelegentami między innymi mecenasem Krzysztofem Wąsowskim oraz adwokat – mediator Katarzyna Przyłuska- Ciszewska. Przewidziano także debatę, w oparciu o nurtujące uczestników pytania.

Organizacją wydarzenia zajęła się czwórka uczniów XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie: Joanna Prządka, Katarzyna Skrenczyńska, Antoni Gruca oraz Witold Pogorzelski, wspieranych w swoich działaniach przez licealną dyrekcję.