statystyki

NIK ponagla resort środowiska w sprawie reformy gospodarki wodnej

autor: Urszula Mirowska-Łoskot24.09.2015, 07:37; Aktualizacja: 24.09.2015, 08:38

Najwyższa Izba Kontroli apeluje do ministra środowiska o dokończenie działań związanych z wprowadzeniem reformy gospodarki wodnej ujętych w projekcie nowej ustawy – Prawo wodne. Rząd jednak prace nad nim zamierza kontynuować dopiero w przyszłej kadencji.

NIK w najnowszym raporcie o zapobieganiu i obniżaniu zanieczyszczeń wód dorzecza Odry wskazuje, że pomimo przyjęcia przez siebie zobowiązania Polska wciąż nie przeniosła jeszcze do prawodawstwa polskiego kompletu przepisów wynikających z Ramowej Dyrektywy Wodnej (termin upłynął w dniu wejścia Polski do UE). W związku z tym Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej skargę przeciwko Polsce, wnosząc o stwierdzenie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego.

– Niezależnie od grożących Polsce sankcji, niepełne przeniesienie postanowień dyrektywy może również negatywnie wpływać na możliwość pozyskania przez Polskę środków unijnych w nowej perspektywie budżetowej 2014–2020 w ramach ochrony środowiska i gospodarki wodnej – wskazuje izba.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane