statystyki

NIK ponagla resort środowiska w sprawie reformy gospodarki wodnej

autor: Urszula Mirowska-Łoskot24.09.2015, 07:37; Aktualizacja: 24.09.2015, 08:38

Najwyższa Izba Kontroli apeluje do ministra środowiska o dokończenie działań związanych z wprowadzeniem reformy gospodarki wodnej ujętych w projekcie nowej ustawy – Prawo wodne. Rząd jednak prace nad nim zamierza kontynuować dopiero w przyszłej kadencji.

NIK w najnowszym raporcie o zapobieganiu i obniżaniu zanieczyszczeń wód dorzecza Odry wskazuje, że pomimo przyjęcia przez siebie zobowiązania Polska wciąż nie przeniosła jeszcze do prawodawstwa polskiego kompletu przepisów wynikających z Ramowej Dyrektywy Wodnej (termin upłynął w dniu wejścia Polski do UE). W związku z tym Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej skargę przeciwko Polsce, wnosząc o stwierdzenie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego.

– Niezależnie od grożących Polsce sankcji, niepełne przeniesienie postanowień dyrektywy może również negatywnie wpływać na możliwość pozyskania przez Polskę środków unijnych w nowej perspektywie budżetowej 2014–2020 w ramach ochrony środowiska i gospodarki wodnej – wskazuje izba.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane