statystyki

Reguły z kontraktu głównego nie przenoszą się automatycznie na umowy konsorcjantów

autor: Michał Culepa17.09.2015, 07:22; Aktualizacja: 17.09.2015, 12:17
Źródłem sprawy był pozew Marka B. o zapłatę części wynagrodzenia, jakiej nie otrzymał od spółki S., będącej liderem konsorcjum budowlanego. Konsorcjum wygrało w 2007 r. przetarg na przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Łodzi.

Źródłem sprawy był pozew Marka B. o zapłatę części wynagrodzenia, jakiej nie otrzymał od spółki S., będącej liderem konsorcjum budowlanego. Konsorcjum wygrało w 2007 r. przetarg na przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Łodzi.źródło: ShutterStock

Ustalenie w umowie pomiędzy inwestorem i konsorcjum budowlanym ryczałtowej zapłaty nie oznacza, że taki sam sposób określenia wynagrodzenia dotyczy umów między liderem a członkami konsorcjum – orzekł Sąd Najwyższy.

Źródłem sprawy był pozew Marka B. o zapłatę części wynagrodzenia, jakiej nie otrzymał od spółki S., będącej liderem konsorcjum budowlanego. Konsorcjum wygrało w 2007 r. przetarg na przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Łodzi. Zgodnie z zawartą umową konsorcjalną to spółka S. jako lider była odpowiedzialna za wykonanie i odbiór prac oraz za przekazywanie wynagrodzeń podwykonawcom. Zakres robót dla każdego z nich był ustalony jako wskaźnik procentowy ogólnej wielkości i wartości prac, a wynagrodzenie miało być wypłacane w transzach, przy czym zgodnie z umową z miastem nie było uzależnione od wykonania prac, ale miało charakter ryczałtowy.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane