statystyki

Komornicy przyszłości. Egzamin komorniczy uchodzi za jeden z najtrudniejszych

autor: Ewa Szadkowska11.09.2015, 08:49; Aktualizacja: 11.09.2015, 09:09

Egzamin komorniczy uchodzi za jeden z najtrudniejszych egzaminów zawodowych, zdaje go ok. 60 proc. chętnych. Tym bardziej warto wyróżnić tych, którzy osiągnęli najlepszy wynik

PATRONAT Ścieżki kariery

Do takiego wniosku doszły władze Krajowej Rady Komorniczej, postanawiając pierwszy raz specjalnie uhonorować adeptów, którzy podczas egzaminu wykazali się ponadprzeciętną wiedzą i umiejętnościami. Podczas zorganizowanej we wtorek w Pałacu Staszica w Warszawie uroczystości nagrody odebrali młodzi prawnicy (w większości obecnie już asesorzy) reprezentujący wszystkie izby komornicze.

Wyróżnionym gratulował prof. Andrzej Marciniak, przewodniczący Rady Naukowej Ośrodka Naukowo-Szkoleniowego przy KRK. Zauważył, że dziś głośno (w mediach i w branży) mówi się tylko o komornikach, którzy w jakiś sposób sprzeniewierzyli się zasadom. Ci najlepsi, działający lege artis, z najwyższą starannością, pozostają zazwyczaj anonimowi. Dlatego warto ich promować.

– Tego rodzaju uroczystość jest także okazją do zwrócenia uwagi naszemu środowisku na poziom kształcenia aplikantów, na to, jak ważna jest rola patronów, którzy powinni być mentorami, a nie jedynie pracodawcami – mówił z kolei prezes Krajowej Rady Komorniczej Rafał Fronczek.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane