statystyki

Uchwała musi zawierać wysokość zasiłku na usamodzielnienie

autor: Michalina Topolewska09.09.2015, 07:27; Aktualizacja: 09.09.2015, 10:37
Radni muszą w precyzyjny sposób określić kwotę pomocy finansowej oraz wskazać tryb i sposób ubiegania się o jej przyznanie.

Radni muszą w precyzyjny sposób określić kwotę pomocy finansowej oraz wskazać tryb i sposób ubiegania się o jej przyznanie.źródło: ShutterStock

Radni muszą w precyzyjny sposób określić kwotę pomocy finansowej oraz wskazać tryb i sposób ubiegania się o jej przyznanie.

W opinii organu nadzorczego tego wymogu nie spełnia zapis, który przewiduje, że kwotę tego świadczenia ustala się do wysokości dziesięciokrotności kryterium dochodowego obowiązującego osoby samotnie gospodarujące. Wojewoda uznał, że taka regulacja nie może być uznana za wskazanie konkretnej wysokości zasiłku, ponieważ określa tylko jego maksymalną kwotę. Podkreśla, że uchwała musi odpowiadać zakresowi delegacji ustawowej, a rada powinna zawrzeć w niej wszystkie elementy wymienione w art. 43 ust. 10. Tym samym oznacza to konieczność zagwarantowania, aby każdy zainteresowany wiedział, ile konkretnie wynosi zasiłek na ekonomiczne usamodzielnienie.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane