Wiemy, kiedy zniknie obowiązek meldunkowy. Prezydent podpisał ustawę

28.08.2015, 12:02; Aktualizacja: 28.08.2015, 12:06
Balkon, dom, mieszkanie

Zasadniczym celem nowelizacji jest więc - według resortu - zapewnienie dodatkowego czasu niezbędnego do wprowadzenia kompleksowych zmian w przepisach prawa oraz do odpowiedniego dostosowania systemów teleinformatycznych obsługujących rejestry państwowe oparte na obowiązku meldunkowym.źródło: ShutterStock

Zgodnie z dotychczasowymi przepisami, obowiązek meldunkowy miał być zniesiony 1 stycznia 2016 roku. Potrzeba przesunięcia o 2 lata tej daty wynikała m.in. z rekomendacji międzyresortowego zespołu ds. przygotowania administracji rządowej do zniesienia obowiązku meldunkowego. Określił on ponad 100 ustaw i rozporządzeń, które wymagałyby zmiany w przypadku zniesienia obowiązku meldunkowego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • noname(2017-01-04 13:56) Zgłoś naruszenie 00

  To raj dla różnej maści OSZUSTÓW !!! Sam znam jednego co cwaniaczek się ukrywa.

  Odpowiedz
 • szkoda nawet gadać jak to pańśtwo jest niszczone(2015-08-30 14:12) Zgłoś naruszenie 24

  Ciekawe jak urzędy albo sądy będą wysyłać pisma? :)))))
  Będzie b...del na kółkach. Zamiast ułatwić proces meldunkowy, który powinien się sprowadzać do minutowej wizyty w urzędzie to wylano dziecko z kąpielą.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • EU(2015-08-30 12:21) Zgłoś naruszenie 34

  Ta ustawa o braku wpisu o miejscu zamieszkania ma na celu ukrycie liczby bezdomnych polaków.
  Zgadzam się z wpisem -Witek. Każdy uczciwy obywatel nie ma powodów ,żeby jego adres zamieszkania był jawny.
  Nie trzeba zmiany dowodu osobistego ,wystarczy oświadczenie-teraz mieszkam pod mostem tak jak 2 mln polaków.

  Odpowiedz
 • Magnus555(2015-08-29 10:44) Zgłoś naruszenie 61

  Przepis meldunkowy wprowadzony przez pseudo-komunistów w PRL aby na każdym kroku kontrolować miejsce pobytu danego „obywatela”. Przepis który powinien był zniknąć już 25 lat temu. Przepis ten miał zniknąć już pod koniec tego roku 2015 ale jak widać przeogromna, można powiedzieć wszechpotężna biurokracja w Polsce na to nie pozwoliła i zapewne nie pozwoli (odciągając to w czasie pod rożnymi pretekstami). Przepis który można usunąć całkowicie bezpłatnie, bardzo szybko za pomocą jednego krótkiego rozporządzenia czy dekretu.
  Ale jak widać nadal żyjemy w folwarku zwanym PRL-em bo decydenci nawet tak łatwego do usunięcia przepisu będą potrzebowali w Polsce co najmniej 50 lat. I cóż się dziwić, że prawie na całym świecie śmieją się z Polaków.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • a(2015-08-29 09:44) Zgłoś naruszenie 12

  Dokładnie o to chodzi co pisze osoba z poz. 2. Bezdomna rzesza Polaków, rzeka uchodźców z całego świata /bo konflikty są na całym świecie - bogaci i ustosunkowaniu zamienią ubogim ludziom życie w piekło. I znowu, z wyklętych i wykluczonych, odrodzi się tzw. czerwony kur, wyznawcy czerwonego kura wymordują kastę kapłańską i bogatych oszustów do niemowlaka. Niemowlaki bogatych różnić się będą od ubogich wagą i pulchnością, a więc za nóżki, pomioty bogatych złodziei i o ścianę główką. Co systematycznie się powtarza. Rewolucje to norma. Bandycka walka o władze, wyznawców jedynego boga, to też norma.

  Odpowiedz
 • Witek(2015-08-28 19:51) Zgłoś naruszenie 21

  Teraz sądy będą mogły umyć rączki w poszukiwaniu przestępców: adres nieznany, więc sprawa umorzona. Mafia ma długie ręce, a polscy urzędnicy krótki rozum. Tak łatwo udało się im wmówić taka głupotę. A to niby po to, żeby mieć mniej do pracy w biurach meldunkowych. To chyba zlikwidują te biura? A Warszawa od trzydziestu lat ma niby tylko milion siedemset tysięcy mieszkańców... Wszystkie słoiki rejestrują auta na wsi, żeby płacić niższe ubezpieczenie OC, a jeżdżą po całym kraju więcej od warszawiaków, to chyba oni powinni płacić wyższe OC niż warszawiacy. Jak burmistrz Białołęki zapowiedział, że zameldowani w dzielnicy będą mieć pierwszeństwo w oddaniu dzieci do przedszkoli, złobków i szkół, to nagle pod urzędem meldunkowym zrobił się tłum. Takim typkom pasuje brak obowiązku meldunkowego. Bo mi - nie.

  Odpowiedz
 • MTS(2015-08-28 19:24) Zgłoś naruszenie 01

  Coraz więcej ludzi jest wyrzucanych na bruk i jaki adres im zafundować?

  Odpowiedz
 • I(2015-08-28 15:28) Zgłoś naruszenie 02

  KIEDY ZNINIE WYNAJEM LOKALI ALBO SPRZEDAJESZ ALBO IESZKASZ CO TO ZA BZDURNE USTAWY WYNAJEMWYNAJĄC MOZESTUDENT TYLKOBO NIECHCE MIESZKAC W AKADEMIKU ABY W SPOKOJU SIE UCZYŁ A NIE ZBIERANINA KONIEC Z WYNAJMEM ZBIERANINY

  Odpowiedz
 • jacek(2015-08-28 14:47) Zgłoś naruszenie 00

  A niby skad wiemy, ze termin przesuniety po raz ostatni?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane