statystyki

Podręcznik dla uczniów: Szarik pomagał żołnierzom, Paragraf będzie uczył prawa

autor: Piotr Szymaniak28.08.2015, 07:25; Aktualizacja: 28.08.2015, 08:35
prawo

Zdaniem ministra Borysa Budki podręcznik może stanowić uzupełnienie programu szkolnego.źródło: ShutterStock

Z początkiem września do szkół trafi 60 tys. egzemplarzy podręcznika „Przychodzi uczeń do prawnika”, który w prosty i przystępny sposób porusza najbardziej powszechne zagadnienia prawne.

Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dowiedzą się z niego m.in., kiedy pobieranie plików z internetu jest dozwolone, a kiedy nie, jakie zasady obowiązują przy publikowaniu zdjęć w sieci, czy też kiedy i w jaki sposób reklamować zakupione towary. Dobór tematów powstał na podstawie najczęściej zadawanych przez uczniów pytań.

Przewodnikami po książce jest rodzina Poprawnych, która boryka się z typowymi problemami najczęściej występującymi w realnym życiu, oraz ich błyskotliwy pies Paragraf, który zawsze przychodzi z cennymi radami. Publikacja jest pełna praktycznych porad, zawiera wzory, np. reklamacji, oświadczenia o odrzuceniu spadku, czy przykładową umowę-zlecenie, którą może podpisać małoletni.

– Zależało nam na tym, by podręcznik był napisany przystępnym i zrozumiałym językiem. Dlatego każdy rozdział zaczyna się komiksem, gdyż taka forma umożliwia przedstawienie skomplikowanych zagadnień prawnych w prosty i humorystyczny sposób – tłumaczy Natalia Radosh, współautorka podręcznika.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane