statystyki

Jak zamawiający ujawniają tajemnice firm

autor: Sławomir Wikariak27.08.2015, 10:48; Aktualizacja: 27.08.2015, 10:50
Jak zamawiający ujawniają tajemnice firm

Jak zamawiający ujawniają tajemnice firmźródło: ShutterStock

Organizator przetargu, który chce zabezpieczyć się przed konsekwencjami odtajnienia zbyt wielu informacji, może odwlec swoją decyzję w czasie, dając firmie czas na złożenie odwołania

TEZA Krajowa Izba Odwoławcza bada podstawę do utajnienia tajemnicy przedsiębiorstwa, kierując się wyłącznie wyjaśnieniami firmy, dołączonymi przez nią do oferty.

STAN FAKTYCZNY W przetargu na rozbudowę zaawansowanego systemu przechowywania danych dla Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku jedna z firm utajniła część oferty.

Przetarg toczył się na podstawie ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) obowiązujących od 19 października 2014 r., dlatego już na etapie składania ofert wykonawca powinien wykazać, że informacje poufne stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zrobił to, ale w sposób ogólny.

W takich sytuacjach zamawiający są w trudnej sytuacji. Z jednej strony nie mogą utajniać czegoś, co nie stanowi tajemnicy przedsiębiorstwa, gdyż naruszą w ten sposób podstawową zasadę udzielania zamówień – jawność postępowania.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane