statystyki

Jak zamawiający ujawniają tajemnice firm

autor: Sławomir Wikariak27.08.2015, 10:48; Aktualizacja: 27.08.2015, 10:50
Jak zamawiający ujawniają tajemnice firm

Jak zamawiający ujawniają tajemnice firmźródło: ShutterStock

Organizator przetargu, który chce zabezpieczyć się przed konsekwencjami odtajnienia zbyt wielu informacji, może odwlec swoją decyzję w czasie, dając firmie czas na złożenie odwołania

TEZA Krajowa Izba Odwoławcza bada podstawę do utajnienia tajemnicy przedsiębiorstwa, kierując się wyłącznie wyjaśnieniami firmy, dołączonymi przez nią do oferty.

STAN FAKTYCZNY W przetargu na rozbudowę zaawansowanego systemu przechowywania danych dla Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku jedna z firm utajniła część oferty.

Przetarg toczył się na podstawie ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) obowiązujących od 19 października 2014 r., dlatego już na etapie składania ofert wykonawca powinien wykazać, że informacje poufne stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zrobił to, ale w sposób ogólny.

W takich sytuacjach zamawiający są w trudnej sytuacji. Z jednej strony nie mogą utajniać czegoś, co nie stanowi tajemnicy przedsiębiorstwa, gdyż naruszą w ten sposób podstawową zasadę udzielania zamówień – jawność postępowania.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane