statystyki

Czasem lepiej trochę stracić, by móc zyskać dużo więcej

autor: Andrzej Zwara20.08.2015, 00:00; Aktualizacja: 20.08.2015, 13:26
Andrzej Zwara

Andrzej Zwaraźródło: Materiały Prasowe

Gdy przystępowaliśmy do grupy roboczej pracującej nad projektem nowych rozporządzeń w sprawach opłat za czynności adwokatów i radców prawnych, wierzyłem, że mamy wpływ na ich kształt, a minister ma wolę ich uczciwej zmiany. Rozczarowanie przyszło szybko - pisze prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Andrzej Zawara.

Wiele ostatnio padło pytań i komentarzy odnośnie do decyzji Naczelnej Rady Adwokackiej, by zaprzestać dalszych negocjacji z ministrem sprawiedliwości w sprawie stawek wynagrodzenia za pomoc prawną świadczoną w sprawach z wyboru oraz z urzędu. Choć wydawało mi się, że argumenty NRA tłumaczące tę decyzję są klarowne, to jednak po lekturze kolejnych komentarzy doszedłem do przekonania, iż warto dodać kilka słów wyjaśnienia.


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (3)

 • asd(2015-08-21 12:44) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Prezesie, popierając w całości decyzję o zerwaniu rozmów (argumenty przeciw zerwaniu to obraza intelektu słuchacza) należy przypomnieć, że teraz potrzeba dalszych kroków.

  Kiedy więc będzie ogólnopolski strajk adwokatów poprzez zaprzestanie wyznaczania adwokatów do spraw cywilnych i administracyjnych?

  Odpowiedz
 • adwokat(2015-08-20 18:14) Zgłoś naruszenie 00

  A może tak, panie Prezesie, z całym szacunkiem, trzeba zobowiązać poszczególne ORA do zaprzestania wyznaczania pełnomocników z urzędu? Może należy odpisać Sądowi iż w chwili obecnej Okręgowa Rada Adwokacka w ... nie dysponuje adwokatami którzy zechcieliby prowadzić sprawy z urzędu? A może po prostu trzeba spojrzeć adwokatom w oczy i powiedzieć - przepraszam Was, nic nie zrobiłem przez ostatnie lata.

  Odpowiedz
 • Cezar(2015-08-20 19:27) Zgłoś naruszenie 00

  No wreszcie mogę przyznać rację!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane