statystyki

RPO: Ochrona bez podstawy prawnej

autor: Małgorzata Kryszkiewicz18.08.2015, 09:56

Sądownictwo

Rzecznik praw obywatelskich po raz kolejny zaapelował do ministra sprawiedliwości o uregulowanie na poziomie ustawowym uprawnień pracowników ochraniających budynki sądów. Jego zdaniem jest to konieczne, gdyż czynności przez nich wykonywane mają wpływ na konstytucyjnie chronione prawa i wolności osób przychodzących do sądów.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sasanka(2015-08-19 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet jeśli nie jest to uregulowane ustawowo to wydaje się być zrozumiałe, że pracownicy ochrony sądów powinni mieć prawo kontroli bagażu wnoszonego do budynku sądu, pod kątem czy nie ma tam broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Sprawę uregulować ustawą i będzie O.K.

    Ale w jakim celu pracownicy ochrony skanują na bramkach dowody osobiste osób wchodzących do sądu, trudno mi zrozumieć? Co za inwigilacja i bezprawne masowe gromadzenie danych osobowych obywateli !!!??? Po co? Na co? A taka praktyka stosowana jest np. w sądach wrocławskich.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane