statystyki

Zabawa w propagandę

autor: Ewa Maria Radlińska31.07.2015, 00:00; Aktualizacja: 31.07.2015, 07:00
Borys Budka

Borys Budkaźródło: Materiały Prasowe

Nie jestem w stanie pojąć tego, z jakim impetem atakuje się obecnie ministra, który jako pierwszy od trzynastu lat ma realne, dobre propozycje zmian stawek – mówi Borys Budka, minister sprawiedliwości.

Ewa Maria Radlińska: Nie jest pan ostatnio ulubieńcem samorządów prawniczych. Resort wraz z ich przedstawicielami pracował nad projektem nowych rozporządzeń w sprawach opłat za czynności adwokatów i radców prawnych. Ale adwokaci odeszli z grupy roboczej, mówiąc wprost: „Decyzja podyktowana jest nierealizowaniem przez ministra sprawiedliwości własnych obietnic, pozorowaniem prac i lekceważeniem postulatów”. I co pan na to?

Borys Budka

Borys Budka

źródło: Materiały Prasowe


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • polak(2015-08-01 08:54) Zgłoś naruszenie 00

  Bezczelny cham. Z nimi nie ma co gadać. Władza rozumie tylko argument siły

  Odpowiedz
 • ja adw.(2015-07-31 09:32) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Ministrze, już chyba bardziej kompromitować się nie da! To jest podwyżka? Zamiast zarabiać 30 gr/godzinę pracy (bez odliczenia kosztów prowadzenia sprawy) będziemy zarabiać 60 gr/godzinę pracy. Po doliczeniu kosztów nadal to my będziemy urzędówki finansować! TO PAN SIEJE PROPAGANDĘ I MYDLI OBYWATELOM OCZY!!! DOŚĆ NIEWOLNICTWA ADWOKATÓW I RADCÓW!!!

  Odpowiedz
 • Cezary Skrzypczak(2015-07-31 13:33) Zgłoś naruszenie 00

  Sz.P. Ministrze! Prawnicy są przedsiębiorcami wpisanymi do ewidencji działalności gospodarczej i prowadzą biznes, nie misję. Za to powinni otrzymać stawkę rynkową tak, jak za sprawy z wyboru i to na zasadzie dobrowolności. Jeżeli Państwa na to nie stać to powinno ograniczyć dostępność do spraw z urzędu do szczególnie uzasadnionych wypadków, a nie udzielać tego prawa dla ok. 22 mln ludzi, jak w ustawie pakamerowej i rozszerzać dostęp do adwokata z urzędu w sprawach karnych sądowych. Rynek usług prawniczych został zdewastowany, a nowelizacja procedury karnej i ustawa pakamerowa dopełnią reszty. Przecież można stworzyć urząd prawników zajmujący się sprawami z urzędu i wtedy problem zniknie. W sprawach z wybory wystarczy tylko udowodnienie wysokości wynagrodzenia prawnika. Nie potrzeba regulacji prawnej. Jednak przemycił Pan swoja opinię o NRA. Jak to odczytywać? Jako szczerość intencji? W polityce ścierają się różne pogląd i nie zawsze są zgodne z tym co sobie polityk wyobraził. Natomiast przedstawienie propozycji 100% podwyżki i zasadę przyznawania wynagrodzenia, jako 1/2 tej stawki traktuję jako zniewagę, a nie propozycje. Tak samo obniżenie de facto wynagrodzenia za postępowanie przygotowawcze w wykroczeniach. To te "propozycje" m.in. wzburzyły środowisko, a nie to, ze chce Pan podjąć się podwyższenia żenujących i wręcz obrażających godność niektórych stawek za "urzędówki".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane