Ojciec nie kochał córki. Czy należy się odszkodowanie za brak szczęścia osobistego?

autor: Maciej Suchorabski29.07.2015, 07:00; Aktualizacja: 29.07.2015, 12:31
Przemoc domowa

Nie da się zdekretować w prawa do miłości rodzica względem dziecka, pomimo tego, że wynika to z jego obowiązków.źródło: ShutterStock

Zaangażowanie w wychowanie dziecka nie może być podstawą do zasądzenia odszkodowania i zadośćuczynienia. Prawa do szczęścia osobistego nie da się bowiem zaliczyć do katalogu dóbr chronionych – wynika z orzeczenia Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • CVB(2015-07-30 07:09) Zgłoś naruszenie 20

    "z poza" małżeństwa?
    "nie interesowaniu się"?
    Kto to pisał? Gimnazjalista?

    Odpowiedz
  • maruda(2015-07-30 07:55) Zgłoś naruszenie 20

    " robił to zawsze do rąk jej swojej byłej kochanki."

    Akurat jadłam śniadanie i się zakrztusiłam, mogłam się udusić. Czy mogę pozwać autora ?

    Odpowiedz
  • oles(2015-07-29 15:51) Zgłoś naruszenie 12

    krzyknąć nie wolno , klapsa dac tez i jeszcze teraz odszkodowania im dac i tak już srajom rodzicom na glowe jeszcze będą rozprawy robic o odszkodowania zalosne...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zdzich(2015-07-29 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    "Sprawa skomplikowała się, gdy Wojciech P. uległ wypadkowi, przestał pracować i tym samym przekazywać środki na utrzymanie córki. Matka Renaty P. wystąpiła wtedy o ustalenie alimentów do sądu, który pozbawił Wojciecha P. ojcostwa i zasądził 250 zł miesięcznie na rzecz córki."

    To jeszcze gazeta prawna czy już pudelek? wystąpiła o ustalenie alimentów a sąd... "pozbawił ojcostwa" i zasądził 250 zł na córkę? No ludzie, litości. Chociażby odrobinę profesjonalizmu, bo takich głupot czytać się nie da. Naprawdę, nawet logicznie myśląc a nie znając przepisów można stwierdzić, że to głupota! Jak można "pozbawić ojcostwa" i jednocześnie zasądzić alimenty na córkę. Inna rzecz, że kobieta wnosiła o alimenty a sąd... pozbawił ojcostwa.

    Odpowiedz
  • Dorota(2015-08-11 09:39) Zgłoś naruszenie 01

    Rozpatrywanie takiej kwestii to juz jakaś kpina.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wet(2015-07-29 20:28) Zgłoś naruszenie 03

    Mądry facet... wyczuwał co to z tego wyrośnie i z góry "wycofał się" z interesu:)..

    Odpowiedz
  • ewa(2017-03-28 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli córka byla wykorzystywana seksualnie, regularnie obrażana i poniżana przez ojca. To czy tez można ubiegać się o zadośćuczynienie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kaja(2015-07-30 10:08) Zgłoś naruszenie 01

    Prawny obowiązek kochania innego człowieka? Żart chyba. Wszyscy mogliby pozwać wszystkich, za brak uczuć, troski, zainteresowania czy dostatecznej (dla każdego inaczej rozumianej) czułości. Bez przesady.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szygiel(2015-07-29 21:20) Zgłoś naruszenie 01

    No i jak zawsze komornik się popisał - brał, bo nie kazali nie brać. na nieszczęście komorników rośnie im konkurencja - notariusze. Zrobiłem tak, bo klient nie oponował, a że to bezprawne? No cóż, od prawa są adwokaci...

    Odpowiedz