statystyki

Lipowicz: Nie ciągnęłam wszędzie kamer telewizyjnych

autor: Ewa Szadkowska24.07.2015, 10:15; Aktualizacja: 24.07.2015, 10:33
Irena Lipowicz

Trudno oceniać samą siebie. Odpowiem tak: w Sejmie i Senacie systematycznie składałam sprawozdania ze stanu ochrony praw człowieka w Polsce i z działalności rzecznika - wyjaśnia ustępująca rzecznikźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Materialy prasowe

Organizacje pozarządowe, z których strony popłynęła ostatnio pod moim adresem krytyka, zabiegały o wybór jednego z kandydatów na RPO. Czy zatem nie były przypadkiem nieco stronnicze?

Niedługo pracę rozpocznie nowy rzecznik, pani odchodzi, choć była pani gotowa zostać na drugą kadencję. Rozczarowanie? Żal?

Żadnego żalu do nikogo nie mam i proszę mi wierzyć, mówię to zupełnie szczerze. Zbyt długo obserwowałam z bliska prace parlamentu, żeby nie wiedzieć, jak wiele czynników składa się na wybór tej czy innej osoby. Odchodzę z poczuciem spełnienia i ze świadomością, jak wiele zarówno mnie, jak i innym pracownikom Biura Rzecznika udało się osiągnąć.

Posłowie zgłosili dwie inne kandydatury, choć mogli wskazać także pani nazwisko. Tak na logikę: gdyby uważali, że jest pani znakomitym rzecznikiem, widzieliby panią w tej roli przez kolejne lata.

Trudno oceniać samą siebie. Odpowiem tak: w Sejmie i Senacie systematycznie składałam sprawozdania ze stanu ochrony praw człowieka w Polsce i z działalności rzecznika. Od wszystkich klubów, niezależnie od kierunku politycznego, otrzymywałam bardzo pozytywne oceny, co wskazywałoby, że teza zawarta w pytaniu nie jest prawdziwa. Oczywiście, w każdym klubie nie brakowało polityków, którzy zgłaszali rozmaite zastrzeżenia czy mówili o pewnym niedosycie, ale to jest normalne i może tylko świadczyć o tym, że potrafiłam zachować niezależność.

Przeszłość polityczna – przez wiele lat była pani posłanką, koleżanką z ław wielu parlamentarzystów rządzącej koalicji – pomagała czy przeszkadzała w pracy RPO?


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane