statystyki

Gminie wolno dotować odbiór śmieci

autor: Urszula Mirowska-Łoskot17.07.2015, 07:33; Aktualizacja: 17.07.2015, 09:20
Kosze na śmieci

Kosze na śmieciźródło: ShutterStock

Jeśli koszty systemu zagospodarowania odpadów są wyższe niż wpływy z tytułu opłat za śmieci, gmina nie jest skazana na podwyżkę tych ostatnich. Niedobór może pokryć, uzyskując dodatkowe pieniądze np. od firm recyklingowych. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Środowiska na interpelację (nr 32719) Pawła Suskiego, posła PO.

Poseł opisał konkretny przypadek: rada miasta postanowiła, że śmieci będą odbierane dwa razy częściej niż dotychczas. W rezultacie koszty wzrosną i znacząco przewyższą wpływy z opłat. Pojawia się groźba, że wydatki i dochody związane z gospodarką odpadami będą trwale niezbilansowane. Rozwiązaniem byłaby podwyżka stawek, ale rada może nie przyjąć odpowiedniej uchwały. – Jakie w takiej sytuacji działania mają prawo podjąć burmistrz, wójt, prezydent?


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Z(2015-07-17 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Najprościej tak, najpierw obietnice= w zasadzie kłamstwa be zodpowiedzialnosci żadnej za duże pieniadze, że będzie „super” a później od mieszkańców na wszystko lub prawie wszystko, a ci stale ubozeją w większosci, a niektórzy min ze śmieciowego-odpadowego biznesu zarobili krocie, zanieczyścili środowisko wokół i można im”s’ np. mówią ze tzw luka prawna byłą w tv pokazują, nie ma siły i organów licznych z wieloma przywilejami w tym kraju na to a za taką i podobną lukę -przekręt nikt nie odpowiada !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane