statystyki

Gminie wolno dotować odbiór śmieci

autor: Urszula Mirowska-Łoskot17.07.2015, 07:33; Aktualizacja: 17.07.2015, 09:20
Kosze na śmieci

Kosze na śmieciźródło: ShutterStock

Jeśli koszty systemu zagospodarowania odpadów są wyższe niż wpływy z tytułu opłat za śmieci, gmina nie jest skazana na podwyżkę tych ostatnich. Niedobór może pokryć, uzyskując dodatkowe pieniądze np. od firm recyklingowych. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Środowiska na interpelację (nr 32719) Pawła Suskiego, posła PO.

Poseł opisał konkretny przypadek: rada miasta postanowiła, że śmieci będą odbierane dwa razy częściej niż dotychczas. W rezultacie koszty wzrosną i znacząco przewyższą wpływy z opłat. Pojawia się groźba, że wydatki i dochody związane z gospodarką odpadami będą trwale niezbilansowane. Rozwiązaniem byłaby podwyżka stawek, ale rada może nie przyjąć odpowiedniej uchwały. – Jakie w takiej sytuacji działania mają prawo podjąć burmistrz, wójt, prezydent?


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Z(2015-07-17 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Najprościej tak, najpierw obietnice= w zasadzie kłamstwa be zodpowiedzialnosci żadnej za duże pieniadze, że będzie „super” a później od mieszkańców na wszystko lub prawie wszystko, a ci stale ubozeją w większosci, a niektórzy min ze śmieciowego-odpadowego biznesu zarobili krocie, zanieczyścili środowisko wokół i można im”s’ np. mówią ze tzw luka prawna byłą w tv pokazują, nie ma siły i organów licznych z wieloma przywilejami w tym kraju na to a za taką i podobną lukę -przekręt nikt nie odpowiada !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane