Fikcyjna odpowiedzialność menedżera. Uciec od odpowiedzialności za długi firmy jest zbyt łatwo

autor: Piotr Szymaniak01.07.2015, 17:00
Gdyby członkowie zarządu zrezygnowali po wniesieniu pozwów, wówczas sąd zawiesiłby postępowanie i ustanowił kuratora, by doprowadził do ustanowienia nowego zarządu.

Gdyby członkowie zarządu zrezygnowali po wniesieniu pozwów, wówczas sąd zawiesiłby postępowanie i ustanowił kuratora, by doprowadził do ustanowienia nowego zarządu.źródło: ShutterStock

Rezygnacja członków zarządu sprawia, że wierzyciele mają trudności, by wyegzekwować swoją należność od spółki. Uciec od odpowiedzialności za długi firmy jest zbyt łatwo.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • kurator(2016-08-11 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zdecydowanie koszty kurateli winien ponosić podmiot lub osoby uprawnione do powołania organu spółki (wspólnicy, członkowie rad nadzorczych) i taki był projekt ministerstwa zmian w ustawie o KRS. Natomiast sędziowie z wydziałów gospodarczych KRS zaopiniowali tę intencję ustawodawcy negatywnie z przyczyny "trudności ustalenia adresów do doręczeń osób zobowiązanych - członków rad nadzorczych czy wspólników". Kpina, z przykrością stwierdzam, że sędziom wszystko bez wyjątku jest trudno.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane