BCC krytycznie o nowym Kodeksie Budowlanym: Komplikuje proces realizacji inwestycji

25.06.2015, 14:06; Aktualizacja: 25.06.2015, 14:15
budowa, dom, nieruchomości

W ocenie BCC Kodeks, wbrew medialnym zapowiedziom, nie wspiera inwestora w przebiegu realizacji inwestycji, ale ten proces komplikuje.źródło: ShutterStock

Obecnie obowiązująca ustawa z 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane nowelizowana była dotychczas ponad 70 razy. Tak duża liczba kolejnych zmian nie sprzyja zapewnieniu czytelności, przejrzystości i stabilności przepisów prawa budowlanego. Co więcej, obecnie obowiązująca ustawa pełna jest niejednoznaczności, które prowadzą do nadmiernego wykorzystywania instytucji uznania administracyjnego, a w konsekwencji do pojawiania się szeregu sprzecznych orzeczeń wydawanych w podobnych do siebie sprawach administracyjnych. Obecna ustawa Prawo budowlane – co słusznie potwierdzają projektodawcy Kodeksu Budowlanego – nie daje inwestorowi stabilizacji prawnej, nie chroni w wystarczający sposób interesu publicznego, ani też nie działa prorozwojowo.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Dosc PObarwionych przestepcow.Glosuje na PiS(2015-06-25 14:53) Zgłoś naruszenie 11

    Mam dosc rzadzenia moja Ojczyzna przez lewackich I libertynskch przestepcow,lapownikow,lajdakow !
    W kazdej dziedzinie ustawy kolidujace z normalnoscia ludzka,wszedzie utrudnienia,zagmatwania przepisow celowo I swiadomie dla wywolania stresu,niepewnosci.
    Dosc tych lajdakow, Glosuje na Prawo I Sprawiedliwosc I pilnuje sluzby przez kazdy rzad.ktory zobowiazany jest mi sluzyc !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane