statystyki

100 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć żony

autor: Ewa Maria Radlińska10.06.2015, 07:14; Aktualizacja: 10.06.2015, 07:24

Ubezpieczyciel nie uniknie wypłaty rekompensaty broniąc się w sądzie własną interpretacją przepisów, sprzeczną z ustabilizowaną linią orzeczniczą i literaturą.

Jan Nowak wniósł o zasądzenie od towarzystwa ubezpieczeń kwoty 100 tys. zł zadośćuczynienia. A to dlatego, że w 2005 r. jego żona zmarła na skutek obrażeń ciała doznanych w wypadku. Sprawca zdarzenia został uznany winnym, a jego pojazd w dacie zdarzenia posiadał obowiązkowe ubezpieczenie OC. I to właśnie ubezpieczyciela mężczyzna pozwał. Podał, że więź łącząca go z żoną była niezwykle silna. Znał ją od dzieciństwa, a ich zaręczyny były wielkim świętem dla nich i ich rodzin, które również się znały. Dzień ślubu powód wspomina jako najpiękniejszy dzień swojego życia. Przez 11 lat małżeństwa spędzili z żoną wiele cudownych chwil, których nic nie jest w stanie mu zastąpić. Jego życie od śmierci żony diametralnie się zmieniło. To była dla niego ogromna tragedia. Odebrała mu marzenia i nadzieję na spokojną starość, życie stało się dla niego jałowe.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane