Od dzisiaj nowe zasady przewożenia dzieci w fotelikach

15.05.2015, 07:40; Aktualizacja: 15.05.2015, 10:40
Dziecko w foteliku samochodowym

Jak wynika z danych Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, 9 na 10 dzieci w Polsce jest przewożonych w fotelikach samochodowych.źródło: ShutterStock

Zmiany dostosowują polskie prawo do dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących stosowania w autach pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Justyna Wernerowicz(2017-12-15 19:03) Zgłoś naruszenie 01

    Dbam o bezpieczeństwo swego dziecka od jego najmniejszych lat. Aktualnie gdy osiągnęło już 15 kg sięgnęłam po urządzenie Smart Kid Belt, które pozwala mi przewozić je na tylnej kanapie. Jest to możliwe ponieważ urządzenie to dopasowuje pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Dziecko jeździ wygodnie i jest bezpieczne, a ja nie martwię się o mandat ponieważ sprzęt ten posiada homologacje i można go użytkować w Polsce. Łatwo mieści się w torebce i łatwo go zastosować w taksówkach czy niektórych autokarach, jak jedzie na wycieczke np.

    Odpowiedz
  • jszymi(2017-05-23 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny artykuł mogący wprowadzić w błąd. Dzieci mogą być przewożone na tylnym siedzeniu (135 cm) pod warunkiem, ale tego autor artykułu nie dopisał. Art. 39 ust. 3b Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • George(2016-05-13 04:42) Zgłoś naruszenie 23

    ..."stosowania w autach pasów bezpieczeństwa...". Wszystko jest OK lecz istnieją wyłącznie SAMOCHODY a "auta" są PARANOJĄ chorych mózgów.

    Odpowiedz
  • tępe łby(2016-02-13 13:01) Zgłoś naruszenie 78

    zadajecie głupie pytania na które wszystko jasno napisali 150cm ponizej zakaz jazdy z przodu jesli tego nie kumasz to idz piechota bo zapomnisz zamknać drzwi

    Odpowiedz
  • jadzia(2015-05-17 18:42) Zgłoś naruszenie 364

    Jak sytuacja wygląda z podkładką samochodową? czy dziecko o wzroście 120 cm może z niej korzystać, czy musi mieć fotelik?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nowa sila(2015-05-16 05:55) Zgłoś naruszenie 11

    Paweł nie daj się wydymać, do jesieni jeszcze pół roku, to dużo i mało, ale w polityce rzeczy dzieją się szybko. Ja wygra obecna władza , a prezydent zostanie w Belwederze, na nic twoja wygrana i startowanie na jesieni! Oni się szybko ogarną i zrobią więcej niż wszystko abyś się nie dostał do parlamentu, a jeśli to z kilkuprocentowym POparciem, jak Psl, czy Korwin. Znowu będą rządzić razem, bo im Komorouwski powierzy utworzenie rządu!
    Jedynym wyjsciem jest niestety PIS, bo wtedy będzie prezydent Duda i on nie zablokuje Twoich POmysłów na zmianę POlski , na zmianę konstytucji, bo już dzisiaj to obiecał. To ze Komorouwski wysłał ustawę do senatu z JOWami, to zmyłka, Jak wygra już pozamiatane, bo nawet jak PO przegra na jesieni, to 2/3 w sejmie trudno bedzie zgromadzic do zmiany konstytucji, a oni bedą to blokować na poziomie i sej mu i senatu , no i ich będzie prezydent. Nic się nie zmieni i ludzie bedą musieli wyjść na ulice. Tak to wygląda ! Paweł Chcę i zyczę Ci wygranej, ale uważaj. Weź wybierz 1000% zaufanych ludzi, aby Cie nie sprzedali jak Judasz Chrystusa.
    Jestem z Tobą-Rówieśnik z emigracji.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2015-05-16 00:02) Zgłoś naruszenie 518

    A jak sie to ma do podwyższenia po tyłek dla dziecka? Mój syn ma około 125cm i jeździ na podwyższeniu. Pas przebiega normalnie przez klatkę piersiowa. To znaczy że jak nie ma 135 to mam mu kupić fotelik czy może tak jeździć. Jak to jest.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BRUNNER(2015-05-15 23:28) Zgłoś naruszenie 07

    Mam propozycję aby chronić kurę, a nie jajco. Foteliki dla kur, a będzie więcej jajec. A jak będzie więcej jajec, to i dzieci będzie więcej. Polecam do czytania dla idiotów.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-05-15 21:47) Zgłoś naruszenie 1114

    Nocniki też powinny być robione na wymiar - z obowiązkową aktualizacją i notarialnym jej potwierdzeniem , co kwartał .
    Przypomnę , że pampersy również dobierane są samowolnie przez rozpuszczone , jak dziadowski bicz , matki i bez jakiegokolwiek nadzoru stosownych służb .

    Odpowiedz
  • anna(2015-05-15 18:04) Zgłoś naruszenie 38

    Nie podają rozmiarów łóżeczek dla dzieci, to uchybienie powinni jak najszybciej poprawić.

    Odpowiedz
  • Fur40(2015-05-15 15:02) Zgłoś naruszenie 73

    Hej, dron, jak nie masz 18 lat to sorry, musisz sobie kupić fotelik :-)

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-05-15 14:26) Zgłoś naruszenie 21

    Foteliki dla dzieci - w firmowym samochodzie - jak rozliczyć zgodnie z przepisami ?
    Na kolejne 25 lat przedsiębiorcy będą mieli "zajęcie" , a mafia kasę .

    Odpowiedz
  • dron(2015-05-15 09:36) Zgłoś naruszenie 1127

    IDIOCI rządzą tym państwem i unią, mam 148 cm wzrostu i muszę sobie kupić fotelik? puknijcie się ostro w te puste pały

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz