Sezon polowań na kierowców rozpoczęty. Policja będzie masowo zatrzymywać prawa jazdy

autor: Tomasz Żółciak06.05.2015, 07:21; Aktualizacja: 06.05.2015, 09:15
Drogówka odeszła od pouczeń. Teraz stosuje ostrzejsze kary

Drogówka odeszła od pouczeń. Teraz stosuje ostrzejsze karyźródło: ShutterStock

Już za półtora tygodnia drogówka zacznie masowo zatrzymywać prawa jazdy za przekraczanie prędkości. Rewolucja? Tak, choć policja już w zeszłym roku znacznie ostrzej traktowała niepoprawnych uczestników ruchu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (56)

  • he...(2015-05-06 10:31) Zgłoś naruszenie 10

    W PRL-u żydokomuna z naturalnych przyczyn zmieniła rolę Policji (Milicji), z organu pilnującego porządek i chroniącego społeczeństwo, na organ terrorystyczno - represyjny wobec niego!
    Po krótkich chwilach wahań, jaką rolę Policja powinna pełnić w społeczeństwie, obecnie, szerokim frontem powrócono do tej starej tradycji.
    Coraz bardzie bezczelna i złodziejska władza potrzebuje bardziej represyjnej Policji i sądów! (komorników)!

    Odpowiedz
  • jurasN(2015-05-06 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo mi się podoba KAŻDE zaostrzenie sankcji za nieprzestrzeganie prawa o ruchu drogowym. Dość dzikich zachowań na naszych drogach! Przestrzegaj prawa - nie będziesz płacił. Nie przejeżdżam dziesiątek tysięcy kilometrów corocznie (zaledwie 15-20 tys), ale to co można w Polsce zaobserwować, to horror. Przejechałem sporo kilometrów także po drogach niemieckich, czeskich, węgierskich. Jazda po drogach szwajcarskich, norweskich, szwedzkich to wypoczynek - na polskich - nieustająca WALKA. Przyznaję, jest z roku na rok poprawa. Nadal jednak, przemieszczanie się po polskiej drodze to jedno z bardziej niebezpiecznych zajęć.
    Od lat mam ZERO punktów, nie mam immunitetu i nie zapłaciłem żadnego mandatu. TO JEST MOŻLIWE.
    A narzekanie na POLOWANIE, to dostarczanie sobie moralnego alibi: "to ONI winni"

    Odpowiedz
  • KAROL(2015-05-06 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w naszym kraju jedynym sposobem na normalność jest bat na rodaków.
    Bezpieczeństwo na drogach to nie tylko jazda 20 km więcej na godzinę. Na to składa sie wiele aspektów , nie tylko zależnych od kierowców.
    Prawo jak najbardziej musi być przestrzegane , ale to co teraz jest w naszym kraju to totalna nagonka na kierowców.
    Oczywiście pod płaszczykiem troski o obywatela.
    Pan Konkolewski zamiast robić za gwiazdę telewizyjną i się wymądrzać w każdym programie / bo chyba nie za to mu płaci podatnik / mógłby zastanowić się ile debilnych oznakowań jest na naszych drogach.
    Ale po co to robić ? Lepiej wypudrować nosek i udawać znawcę przed kamerami.
    A rodaków tylko karać , karać jedyny / chyba najgłupszy sposób / i bez wysiłku na poprawę bezpieczeństwa.
    Tylko czekać kiedy kierowcy srebrnych samochodów będą dostawać mandat , bo akurat posłowie i policja uchwala prawo w trosce o obywateli że bezpieczne auto to np. o kolorze niebieskim.
    Prościej byłoby uchwalić przepis nakazujący każdemu kierowcy płacić tak profilaktycznie mandat co miesiąc np. 1000 zł . I ta kasa rozwiązałaby sprawę bezpieczeństwa na drogach.
    Bo inny sposób na poprawę bezpieczeństwa na drogach jak choćby budowa bezpiecznych dróg i ich normalne oznakowanie to idiotyzm . Nie profilaktyka tylko bat to jedyny sposób .
    I na koniec czy policjanci dostali też polecenie równego traktowania bez pobłażania posłom , senatorom ?
    Ale myślę że nawet Pan generał takim kozakiem nie jest.

    Odpowiedz
  • Vovo-J23(2015-05-06 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Najwyższy czas. Polska jak zwykle jest w ogonie świata. Ilość wypadków i liczba zabitych przegania juz Litwę, a tylko Rumunia została za nami. Za brawurę głupków płacimy my wszyscy. Jedna osoba poszkodowana w wypadku drogowym to 2 mil. zł. Mam tylko pytanie: czy w związku z większym zagrożeniem utraty prawa jazdy oraz większą kwotą mandatu wzrośnie też cena "biletu" dla funkcjonariusza jako rekompensata za odstapienie od karania? I nie mówcie mi, że teraz juz nie biorą!

    Odpowiedz
  • Duster(2015-05-08 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie czytajcie ze zrozumieniem,w tym artykule pisze że wtedy będą zabierać "prawka" gdy się przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

    Odpowiedz
  • Grzesiek(2015-05-06 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżdżę bardzo dużo, taka praca. I stwierdzam, że ok, niech będą takie kary, mandaty itp. Ale zgodzę się tylko pod jednym warunkiem, wszystkie drogi w Polsce mają przejść kontrolę pod względem oznakowania, stworzenie nowego stwierdzenia Teren zabudowany, umiejętne zsynchronizowanie świateł, tańsza komunikacja miejsca (zniesienie tak wysokiej akcyzy na paliwo powinno zmniejszyć cenę biletów).
    Kursy dla nowych kierowców które będą uczyć, wrzucanie biegu na pomarańczowym i równoczesnym ruszaniu wszystkich na zielonym. Nowa organizacja skrzyżowań, bus pasy. Podwyższenie prędkości na drogach miejskich gdzie występują znaki 50 km, ale szansa zagrożenia jest mała bo do chodników jest parę metrów.
    Możliwość jazdy po 22:00 w terenie zabudowanym o 20-30 km na godzinę więcej.
    Mam dalej wymieniać?
    Podkręcajcie śrubę obywatelom... jest wiele opcj. Wszyscy jeżdżą przepisowo i miasta są zakorkowane w sposób ciągły, ucieczki przed policja, a co mam do stracenia jak stracę prawo jazdy, tracę pracę, a może będę jeździł bez uprawnień.

    Zawsze byłem zwolennikiem nie popadania w skrajności, chcecie karać, to dajcie możliwość normalnej jazdy.

    A nie łatanie i napełnianie kas miejskich.

    Co raz bardziej mi państwo udowadnia że mnie nie chce w tym kraju.

    Ps: Tak na zachodzi polscy kierowcy są pokorniejsi ze względu na karę, ale też zwróćmy uwagę, że w miastach np Berlin, można na niektórych odcinkach jechać 70-80 km. Mi to wystarczy, ale wyobrażacie sobie 50 ?

    Odpowiedz
  • przem(2015-05-07 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli już to "Sezon polowania na kierowców łamiących przepisy", czytaj: ludzi łamiących prawo.

    Odpowiedz
  • Seba(2015-05-06 15:40) Zgłoś naruszenie 00

    Katowice, droga 86 skrzyżowanie Murckowskiej o Rozdzieńskiego 2 pasy ruchu od kilkunastu lat było ograniczenie do 90 km/h. Od miesiąca nowe znaki ograniczające prędkość do 70 km/h, zastanawiałem się po co...?
    Teraz już wiem... sezon polowań zaczęty

    Odpowiedz
  • Matka(2015-05-06 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Stan wojenny to był pikuś., teraz nam władza walą z kopa, na każdym kroku i w każdej dziedzinie.

    Odpowiedz
  • KIEROWCA(2015-05-06 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Bez redefinicji terenu zabudowanego to wystarczy, iż suszarka ustawi się na kawałku drogi przy wjeździe do każdego większego miasta lub obwodnicy w granicach terenu zabudowanego ( wprawdzie bez zabudowy w odległości mniejszej niż kilkaset metrów od jezdni ) to będzie można poprawiać statystykę " walki z piractwem". A np. ulica gdzie na odcinku 500 m jest 9 ( słownie : dziewięć ) oznakowanych przejść dla pieszych. Przy pechu ten odcinek nawet z prędkością 5 km/h nie daje się przejechać. Przecież wystarczy wprowadzić żelazną zasadę : jezdnia jest dla pojazdów, a chodnik dla pieszych. Jeżeli jednak jest przejście przez jezdnię ( w rozsądnym i potrzebnym miejscu ) to powinno to być " ŚWIĘTE" miejsce dla pieszego. Tylko nie co 50 m. I jezdnia w miejscu zabudowanym rzeczywiście powinna ograniczać szybkość do 50 km/h ( ale bez sensu 30 km ) i jeżeli to możliwe i bezpieczne do 70 km/h. Ale to co jest obecnie to ani nie zabezpiecza bezpieczeństwa, ani nie jest powszechnie przestrzegane. Zrobić raz porządek i egzekwować rozsądne rozwiązania. I jak wszyscy kierujący równo ( posłowie, prokuratorzy, sedziowie ) stanowią zagrożenie dla ruchu to po popełnieniu wykroczenia WSZYSCY równo powinni za nie odpowiadać. To jasne jak słońce.

    Odpowiedz
  • Pytanie odrobinę odbiegające od tematu.?(2015-05-06 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w sprawie Froga wypowiedzieli się już wszyscy biegli.? czy jeszcze musimy poczekać na opinie dodatkowych niezależnych-zależnych.?

    Odpowiedz
  • andrzeja(2015-05-09 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Polska nigdy nie była krajem demokratycznym choć z całą pewnością można ją nazwać karykaturą demokracji. Ta zdegenerowana banda po 7 latach rządów doprowadziła kraj do ruiny gospodarczej, skrajnej degrengolady służby zdrowia oraz wprowadzania atmosfery strachu wywołanej stalinowskimi wręcz represjami. Sytuacja, w której posłowie wprowadzając skrajnie represyjne prawo, z przestrzegania którego sami się zwolnili czyni z nich bandę stalinowskich siepaczy.
    Pamiętaj o tym na najbliższych wyborach, głosuj raczej na psa niż na bandę PO-PSL-owską.

    Odpowiedz
  • Gratuluję tytułu.(2015-05-06 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Sezon PO-lowań. Traktujecie nas Polaków jak zwierzęta- bolszewicka żydo koszerna szczujnia medialna.

    Odpowiedz
  • Malina(2015-05-06 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie to rybka. I tak jeżdżę zawsze w zapiętych pasach, z właściwą prędkością w terenie zabudowanym, nie wsiadam za kółko po pijaku ani następnego dnia po imprezie, nigdy nie rozmawiam przez telefon prowadząc, a stówkę na liczniku przekraczam tylko na autostradzie lub gdy jadę sama, co zdarza się rzadko. Jestem córką zawodowego kierowcy, z którym zjeździłam kawał świata. I tego właśnie nauczyłam się od niego. Więc nie rozumiem, o co tyle szumu? Gdyby użytkownicy dróg nie łamali przepisów nie było by tyle dramatów. Jeśli stać cię na alkohol, to powinno być stać cię również na taksówkę. To proste. A kary za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym już dawno powinny być na tyle wysokie, żeby różnej maści kozakom odechciało się deptać gaz do dechy. w tych miejscach.

    Odpowiedz
  • @28(2015-05-06 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    "ssanie paly POlycjantowi" ? A skad POsrancu nie wiesz,czy PO zdjeciu POrtek nie okaze sie,ze to zboczeniec genderowiec I nie ma paly ani jaja ? Chyba,ze trafi na panienke Anne Grodzka - agenta SB to wezma na drodze slub I siup !!!

    Odpowiedz
  • pytanie(2015-05-06 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Czy u nas nie potrafią nic innego, tylko polować i nakładać kary???

    Odpowiedz
  • Trzeba madrze glosowac na prawych Polakow,a nie PO(2015-05-06 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jak bedziecie dalej glosowac na antynarodowych lewacko-libertskich przestepcow do beda was doic az wydoja ,bo lajdaki musza zyc coraz lepiej,a apetyt rosnie,zwaszcza tym ktorzy coraz wiecej rozkradaja nasz narodowy majatek !
    I co bedziecie dalej narzekac na swoich rzeznikow,naiwne barany ? Przeciez na tych czerwonych i PObarwionych glosowaliscie albo nie poszliscie do glosowania dajac miejsce dla bandytow !

    Odpowiedz
  • xero,(2015-05-07 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    pały będą w biuletynie statystycznym miały na to specjalne tabele i będą premie tak polska zabija obywateli czyli POluje na nich, system represyjny jak za stalina

    Odpowiedz
  • WŚCIEKŁY(2015-05-06 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    Tak nas zaszczuć żebyśmy "latali" za swoimi problemami i nie interesowali się rządzącymi!!!

    Odpowiedz
  • Molierka(2015-05-15 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dość ze w Polsce ludzie maja cieżko z praca, zarobkami. To najlepiej ich dobić na całego.. Za wszystko mandat i wszędzie kasa kasa i kasa. Pijani kierowcy powinni być karani. Jednak jeśli ostrość jest w stosunku do kierowców, może ktoś zwróci w końcu uwagę na pieszych, którzy nie zawsze racjonalnie myślą na drogach, na pasach.. Wychodząc sobie byle kiedy.. Uświadamiajmy tez w tych wszystkich spotach w TV także pieszych. Niech nie czuja sie bezkarni. I tez niech zaczną myślec.

    Odpowiedz