statystyki

Ubezpieczyciel musi wyjaśnić ważne definicje

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk05.05.2015, 07:32; Aktualizacja: 05.05.2015, 10:54

Nie można wymagać od konsumenta zawierającego umowy powiązane tej samej ostrożności, jak w sytuacji, w której osobno zawiera on umowę kredytu, a dopiero potem umowę ubezpieczenia jego spłaty – orzekł luksemburski Trybunał Sprawiedliwości.

Warunki ubezpieczenia dwóch kredytów Jean-Clauda van Hova zapisane w umowie towarzyszącej umowom kredytowym polegały na tym, że CNP Assurances zobowiązała się przejąć spłatę w razie zgonu lub trwałej, całkowitej niepełnosprawności kredytobiorcy. Ubezpieczyciel zobowiązał się też przejąć 75 proc. jego należności w wypadku całkowitej niezdolności do pracy. Drugiemu zobowiązaniu towarzyszyło dookreślenie mówiące, że ubezpieczony jest – wedle kryteriów stosowanych przez ubezpieczyciela – całkowicie niezdolny do pracy, jeżeli po 90 dniach bezczynności wywołanej chorobą albo wypadkiem nie może podjąć żadnej działalności zarobkowej lub niezarobkowej.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane