statystyki

Ubezpieczyciel musi wyjaśnić ważne definicje

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk05.05.2015, 07:32; Aktualizacja: 05.05.2015, 10:54

Nie można wymagać od konsumenta zawierającego umowy powiązane tej samej ostrożności, jak w sytuacji, w której osobno zawiera on umowę kredytu, a dopiero potem umowę ubezpieczenia jego spłaty – orzekł luksemburski Trybunał Sprawiedliwości.

Warunki ubezpieczenia dwóch kredytów Jean-Clauda van Hova zapisane w umowie towarzyszącej umowom kredytowym polegały na tym, że CNP Assurances zobowiązała się przejąć spłatę w razie zgonu lub trwałej, całkowitej niepełnosprawności kredytobiorcy. Ubezpieczyciel zobowiązał się też przejąć 75 proc. jego należności w wypadku całkowitej niezdolności do pracy. Drugiemu zobowiązaniu towarzyszyło dookreślenie mówiące, że ubezpieczony jest – wedle kryteriów stosowanych przez ubezpieczyciela – całkowicie niezdolny do pracy, jeżeli po 90 dniach bezczynności wywołanej chorobą albo wypadkiem nie może podjąć żadnej działalności zarobkowej lub niezarobkowej.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane