Po chwilowym spadku, znów rośnie liczba oszustw kredytowych - alarmuje policja. Według danych Komendy Głównej, tylko w ubiegłym roku było ich aż o dwadzieścia procent więcej niż wcześniej. Ale co ciekawe jeśli chodzi o same kwoty wyłudzonych pieniędzy są najmniejsze od 7 lat.

To dlatego , że kiedyś wyłudzały zorganizowane grupy przestępcze dziś robią to pojedynczy ludzie. Nie chodzą do banków a firm pożyczkowych i parabanków. Tam pieniądze na czyjeś konto można wyłudzić najłatwiej mówi Andrzej Browarek z Komendy Głównej Policji." Jak widać w ogłoszeniach wystarczy przyjść z dowodem, możemy to zrobić przez internet wystarczy, że podamy swoje dane" - przekonuje Andrzej Browarek

Nasze dane oszuści wyłudzają na wiele sposobów, dlatego policja prosi o czujność i rozwagę, szczególnie kiedy ktoś prosi nas o podanie naszych danych. " Zachowajmy ostrożność kiedy ktoś dzwoni i mówi, że coś wygraliśmy, prosi o weryfikacje danych, to wtedy najczęściej podajemy adres, pesel, które później oszuści wykorzystują zaciągając kredyt na nasze konto" .

Andrzej Browarek tłumaczy, że kiedy dzwoni do nas np. bank w jakieś sprawie nigdy nie prosi o pesel. Najwyżej umowę kredytu dlatego łatwo zweryfikować kiedy nasze dane są bezpieczne a kiedy nie.