Nowy taryfikator mandatów: 100 zł za brak odblasków i 500 zł za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu

autor: Piotr Szymaniak10.04.2015, 17:54; Aktualizacja: 20.05.2015, 11:58
Za parkowanie na kopercie mandat wyniesie 800 zł.

Za parkowanie na kopercie mandat wyniesie 800 zł.źródło: ShutterStock

800 zł za parkowanie na kopercie, nawet 100 zł za chodzenie po zmroku bez odblasków i do 500 zł za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Takie zmiany w taryfikatorze mandatów będą obowiązywać od soboty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • obywatel RP(2017-01-06 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    saxon masz racje w 100% w Szwecji za przekroczenie predkosci,kupa zmalu musze ponad 2 tyg.na to pracowac tam mozna sie nuczyc i podpozadkowac przepisom,a nasz smieszny kraj,postoj na kopercie dla inwalidy,policja po kolezensku nie naklada mandatu,a proceder kwitnie dalej,nalezy zmodernizowac Policje.......

    Odpowiedz
  • Saling(2015-06-20 14:07) Zgłoś naruszenie 01

    500 zł za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu?
    Gość, który na rowerze jedzie napity naraża swoje i innych życie, bo często taki zmusza do dziwnych manewrów kąńczącących się wypadkiem.
    Trochę to bez sensu :) Za mało :)

    Odpowiedz
  • inwalida(2015-06-13 11:58) Zgłoś naruszenie 10

    Jeżdżę nie pije i mam wywalone czy 500 czy 800, przestrzegam przepisów i tyle, myślę ze ci co łamią przepisy moja najwięcej do powiedzenia. Pikuś gdybyś był inwalidą to byś tak głupio nie gadał na np: 300 miejsc parkingowych jest możne 10 dla inwalidów gdybyś nie mógł chodzić i miałbyś zasuwać na wózku lub na kulach to bys inaczej gadał

    Odpowiedz
  • kierowca(2015-06-02 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    chory ale ty głupi jesteś... poseł i tak może zaparkować na miejscu dla niepełnosprawnego albo na środku twojego podjazdu i nic mu nie zrobisz. Wyciągają kasę ile wlezie... śmieszni są. Mandaty z europejskimi zrównują ale pensje to nie za bardzo... Nie dajcie się nabrać tu nie chodzi o bezpieczeństwo to tylko idealna przykrywka dla mediów by wydoić kierowców.

    Odpowiedz
  • Ekspert Link4(2015-05-26 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    Druga plagą wśród rowerzystów jest kradzież jednośladów, dlatego Link 4 wychodząc na przeciw rowerzystom we współpracy z TESCO uruchomił roczne ubezpieczenie od kradzieży roweru, zakupionych w TESCO 19.02. do 31.10.2015 r.

    Odpowiedz
  • xxx(2015-05-23 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    jak ktos jest z wiejskiej to mandat potrójny

    Odpowiedz
  • Janusz(2015-05-13 22:33) Zgłoś naruszenie 01

    No chyba żarty sobie robią. Zaraz nikt nie będzie jeździł rowerem ani chodził pieszo bo trzeba będzie wystawiać trójkąt jak będzie się chciało buta zawiązać. Tydzień po tygodniu dostałem mandat podczas jazdy rowerem i mam tego dosyć myślałem że jak pojadę sobie rowerem na siłownie do Saturn Fitness na Bielanach to będę miał rozgrzewkę z głowy ale taniej mnie wyniesie jak pojeżdżę sobie na miejscu na rowerze stacjonarnym.

    Odpowiedz
  • saxon(2015-04-23 12:18) Zgłoś naruszenie 10

    dlaczego w norwegi , dani, itp. jeżdżą jak baranki polacy.
    bo jak dosolą im mandat to się nie pozbierają przez pare miesięcy.
    przykład - skoczek - chyba z norwegi - i co z tego że sławny.
    dostał mandat , że aż mu w pięty poszło.
    a polak z saxów przyjeżdża i szaleje , bo go stać na groszowy mandat.

    Odpowiedz
  • Greg(2015-04-18 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ty, pikuś, jak będziesz niepełnosprawny ruchowo, to zrozumiesz dlaczego jest to 800zł. Czego ci oczywiście nie życzę.

    Odpowiedz
  • Kris(2015-04-14 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak inwalidom mandat za stawianie samochodu na stanowisku dla kobiet w ciąży czy rodzin wielodzietnych.

    Odpowiedz
  • jan(2015-04-14 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    banda idiotów to wymyśliła ceikawe kiedy będzie kara śmierci za jazdę opijanemu albo 0-0,2 i o,5 promila 2 durne stany w normalnych krajach jest jede

    Odpowiedz
  • chory(2015-04-12 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze że 800 zł... Jak ktoś jest zdrowy to niech ruszy swoje cztery litery i się przejdzie... Ile razy chamstwo parkowało swoje bmy i miało gdzieś to że chorzy mają problemy z poruszaniem... A na prośbę o przeparkowanie zbluzgali i nazwali debilnym inwalidem...

    Odpowiedz
  • asia(2015-04-12 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Koniu, dobrze gadasz !!!

    Odpowiedz
  • polak(2015-04-12 10:28) Zgłoś naruszenie 20

    tu chodzi tylko o to aby z nas zdzierać..

    Odpowiedz
  • emigrant 72(2015-04-11 23:39) Zgłoś naruszenie 10

    Haha. Ale doją tumanów co zostali w Polsce. Tu nie chodzi o bezpieczeństwo wy barany.

    Odpowiedz
  • normalny(2015-04-11 18:20) Zgłoś naruszenie 10

    Ot,demokracja,Żyd musiał nosić gwiazdę,a Polak odblaski ,kiedy te łajdactwo ktoś rozgoni.

    Odpowiedz
  • Koniu(2015-04-11 10:14) Zgłoś naruszenie 01

    Po co nowe radary?! I miliony wydane na nowe urzadzenia?! Nir można jak w UK odpowiednio podnieść wysokości mandatu. Proponuje 800 zł za przekroczenie prędkości do 2000zl za przekroczenie w terenie zabudowanym, oraz za przekroczenie o 20 km/h w stosunku do obowiazujacyh przepisów/znaków. I oczywiście wycofanie immunitetu dla całego rządu!!!?? I kto zaryzkuje?!

    Odpowiedz
  • O'Bywatel(2015-04-11 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Za zajeżdżanie drogi [p]osłom powinni odbierać PJ dozywotnio.

    Odpowiedz
  • pikuś(2015-04-11 07:07) Zgłoś naruszenie 01

    800 zł za parkowanie na kopercie a 500 zł za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu? Chyba ten kto to wymyślił też był pod wpływem alkoholu. Gość, który na rowerze jedzie napity naraża swoje i innych życie, bo często taki zmusza do dziwnych manewrów kończocących się wypadkiem.
    Jakie zagrożenie stwarza stawianie auta na kopercie poza utrudniania życia inwalidom? Nieźle kogoś powaliło.

    Odpowiedz