statystyki

Trybunał był w zeszłym roku szybszy. O miesiąc

autor: Małgorzata Kryszkiewicz09.04.2015, 07:39; Aktualizacja: 09.04.2015, 10:15
Prezes TK wytknął również władzy ustawodawczej, że na wykonanie nadal oczekuje aż 116 wyroków trybunału, a w pewnych przypadkach sytuacja ta ciągnie się latami.

Prezes TK wytknął również władzy ustawodawczej, że na wykonanie nadal oczekuje aż 116 wyroków trybunału, a w pewnych przypadkach sytuacja ta ciągnie się latami.źródło: ShutterStock

18 miesięcy wynosił w 2014 r. średni czas oczekiwania na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. I choć okres ten jest krótszy o 1 miesiąc w porównaniu do roku ubiegłego, to, jak zaznaczył Andrzej Rzepliński, prezes TK, nie jest on jeszcze satysfakcjonujący.

Dane zostały zaprezentowane na wczorajszym dorocznym zgromadzeniu sędziów TK. Wzięli w nim udział m.in. prezydent Bronisław Komorowski, premier Ewa Kopacz, Jan Wyrowiński, wicemarszałek Senatu, Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego Roman Hauser, prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego i przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich oraz Andrzej Seremet, prokurator generalny.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane