statystyki

Reforma procedury karnej nie przestaje niepokoić

autor: Ewa Ivanova17.03.2015, 07:30; Aktualizacja: 17.03.2015, 10:44

Zapewnienie skutecznego prawa do obrony i poziom przygotowania prokuratury do nowego procesu karnego wciąż – na niespełna cztery miesiące przed startem reformy – budzą wątpliwości. „Pomimo pierwotnych założeń, nie udało się uchwalić nowej ustawy o prokuraturze, która dostosowałaby ustrój prokuratury do nowych obowiązków wynikających z k.p.k.

Niestety nigdy nie podano do publicznej wiadomości powodów, dla których rada ministrów nie skierowała do Sejmu [tego] projektu” – przypomina Helsińska Fundacja Praw Człowieka w analizie „Reforma procesu karnego – oczekiwania i obawy, szanse i zagrożenia” (autor: Barbara Grabowska-Moroz).


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • jorry123(2015-03-27 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    a Fundacja występuje jako kto??? Kolejny rzecznik prokuratury, która od półtora roku nie robi nic, jak tylko opłakuje swoją sytuację, gdy nowelizacja wejdzie w życie... W czyim imieniu i jakim prawem Fundacja wypowiada się w sposób tak autorytatywny???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane