statystyki

Reforma procedury karnej nie przestaje niepokoić

autor: Ewa Ivanova17.03.2015, 07:30; Aktualizacja: 17.03.2015, 10:44

Zapewnienie skutecznego prawa do obrony i poziom przygotowania prokuratury do nowego procesu karnego wciąż – na niespełna cztery miesiące przed startem reformy – budzą wątpliwości. „Pomimo pierwotnych założeń, nie udało się uchwalić nowej ustawy o prokuraturze, która dostosowałaby ustrój prokuratury do nowych obowiązków wynikających z k.p.k.

Niestety nigdy nie podano do publicznej wiadomości powodów, dla których rada ministrów nie skierowała do Sejmu [tego] projektu” – przypomina Helsińska Fundacja Praw Człowieka w analizie „Reforma procesu karnego – oczekiwania i obawy, szanse i zagrożenia” (autor: Barbara Grabowska-Moroz).


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • jorry123(2015-03-27 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    a Fundacja występuje jako kto??? Kolejny rzecznik prokuratury, która od półtora roku nie robi nic, jak tylko opłakuje swoją sytuację, gdy nowelizacja wejdzie w życie... W czyim imieniu i jakim prawem Fundacja wypowiada się w sposób tak autorytatywny???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane