Nowelizacja Prawa budowlanego podpisana. Pozwolenie na budowę nie będzie wymagane

16.03.2015, 18:12; Aktualizacja: 17.03.2015, 11:12
Ustawa wejdzie w życie po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem art. 1 pkt 34, który wejdzie w życie w dniu 1 stycznia 2016 r.

Ustawa wejdzie w życie po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem art. 1 pkt 34, który wejdzie w życie w dniu 1 stycznia 2016 r.źródło: ShutterStock

Nowelizację ustawy Prawo budowlane i niektórych innych ustaw Sejm uchwalił 20 lutego 2015 r. Nowelizacja "zmierza do usprawnienia procesu budowlanego, w szczególności przez zniesienie obowiązku uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w stosunku do niektórych obiektów budowlanych, dla których wymóg taki przewidziany jest w dotychczasowym stanie prawnym" - napisano w informacji na stronach internetowych prezydenta.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • TELEWIZJAREPUBLIKA BEZ CENZURY -kocie bury !(2015-03-17 10:32) Zgłoś naruszenie 22

    Zbliza sie glosowanie na prezydenta,wiec antynarodowi bandyci POlszewickiej holoty wykorzystuja propaganda,a PO wyborach bedzie kazdy zmuszony chodzic do 9 okienek z utrudnieniami !
    Jak moze byc dobrze,gdy w Palacu I rzadzie jest siedlisko czerwonych I PObarwionych przestepcow ?
    Tak jak bandyta Tusk POwiedzial kiedys,ze PO wyborach to cena paliwa moze byc ponad 7 zlotych.
    TELEWIZJAREPUBLIKA bez cenzury ,wejdz,przekazuj innym rowniez VOD.GAZETAPOLSKA

    Odpowiedz
  • Mira(2015-03-16 23:25) Zgłoś naruszenie 12

    a o czym mówi art 1 pkt 34, który to ma obowiązywać od 2016 roku? Jak zwykle... ble, ble i nadal nic nie wiadomo

    Odpowiedz
  • piotr(2015-03-17 11:57) Zgłoś naruszenie 10

    śmieszne pozwolenie na budowę nie będzie potrzebne, ALE żeby dostaw warunki zabudowy to i tak potrzebujesz. załączania DO WZ oświadczeń o zapewnieniu dostaw energii, wody, ciepła i gazu, o warunkach przyłączenia do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych oraz o możliwości dostępu do drogi publicznej. i wtedy dopiero wydadza ci warunki zabudowy jak gdzie i w ktorym miejscu mozesz sie budowac. wtedy do pozwolenia byly dolaczane te same oswiadczenia od gestorow sieci. wiec nic sie nie zmienilo na lepsze.
    Wczesniej bylo do 65dni ale jak w urzedzie mieli mniej pracy to zrobili to w 2-3dni i 14 uprawomocnienie...
    A teraz bedzie tak ze wezma sie za to 29dnia i cos znajda (doczepia sie lub inaczej zinterpretuja a wiadomo ze moga i skonczy sie jak bylo jak nie dluzej.

    Odpowiedz
  • Panna(2015-03-17 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    obowiązuje od dnia ogłoszenia, czyli konkretnie od kiedy? konkrety potrzebne a niepicie piany autorze!

    Odpowiedz
  • piib(2015-03-17 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Łukasz K...
    z Piaseczna
    wyszedł przed szereg
    to zadziała w drugą stronę
    więcej będzie spraw cywilno/prawnych

    Odpowiedz
  • oczekujący(2015-03-19 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawę uchwaloną przez Sejm rozpatruje następnie Senat, który może wnieść do niej poprawki, przyjąć bez zmian lub odrzucić w całości. Jeżeli Senat w ciągu 30 dni (20 dla ustawy budżetowej i 14 dla ustawy w trybie pilnym) nie podejmuje stosownej uchwały, ustawę uznaje się za przyjętą.

    Jeśli Senat odrzuci ustawę lub zaproponuje w niej poprawki, Sejm może ich nie przyjąć bezwzględną większością głosów przy obecności połowy ustawowej liczby posłów lub je zaakceptować. Jeśli zostaną zaakceptowane, proces legislacyjny ulega powtórzeniu.

    Kolejnym etapem jest przedstawienie uchwalonej ustawy do podpisu prezydenta RP, który w ciągu 21 dni zarządza jej ogłoszenie w Dzienniku Ustaw RP.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-03-16 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pozwolenie na budowę nie będzie wymagane .
    A kraść będą dalej , tak jak kradli .
    Albo i lepiej .

    Odpowiedz
  • ja(2015-03-18 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    Naturalnie, że tak będzie lepiej dla cudzoziemców, którzy od 2016 będą mogli nabywać bez ograniczeń nieruchomości na terenie Polski.

    Odpowiedz
  • maruda(2015-03-25 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    piotr -a h.u.j.a do du.p/y chcesz ?? a czy ci bedzie dobrze -tez niewiesz??

    Odpowiedz
  • Milen88(2016-03-06 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Witam! Czy według nowych przepisów wymagane jest pozwolenie na wymianę dachu?

    Odpowiedz
  • urzędniczka(2015-04-03 08:22) Zgłoś naruszenie 01

    Art 1 Prawa budowlanego nie ma żadnych punktów. Skąd więc 34 ?

    Odpowiedz
  • julek(2015-04-04 22:35) Zgłoś naruszenie 01

    To mozna mieszkac na ogrodkach działkowych teraz czy nie ? ? ?

    Odpowiedz