statystyki

Trybunał Konstytucyjny orzeka coraz szybciej

autor: Anna Krzyżanowska13.03.2015, 07:30; Aktualizacja: 13.03.2015, 10:39
Moim marzeniem jest, aby w 2016 r., który będzie ostatnim rokiem mojej służby w trybunale, okres ten wyniósł poniżej 16 miesięcy. Myślę, że krócej się nie da – mówił prezes Rzepliński.

Moim marzeniem jest, aby w 2016 r., który będzie ostatnim rokiem mojej służby w trybunale, okres ten wyniósł poniżej 16 miesięcy. Myślę, że krócej się nie da – mówił prezes Rzepliński.źródło: ShutterStock

Od wpłynięcia wniosku, pytania prawnego czy skargi konstytucyjnej do wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny upłynęło w 2014 r. średnio 18 miesięcy. To o miesiąc krócej niż przed rokiem i aż o 6 miesięcy szybciej niż w roku 2012. Takie dane zostały zaprezentowane podczas wczorajszej konferencji poświęconej orzecznictwu TK za zeszły rok. W ocenie prof. Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK, statystyka ta nadal nie jest jednak satysfakcjonująca.

– Moim marzeniem jest, aby w 2016 r., który będzie ostatnim rokiem mojej służby w trybunale, okres ten wyniósł poniżej 16 miesięcy. Myślę, że krócej się nie da – mówił prezes Rzepliński.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane