statystyki

Trybunał Konstytucyjny orzeka coraz szybciej

autor: Anna Krzyżanowska13.03.2015, 07:30; Aktualizacja: 13.03.2015, 10:39
Moim marzeniem jest, aby w 2016 r., który będzie ostatnim rokiem mojej służby w trybunale, okres ten wyniósł poniżej 16 miesięcy. Myślę, że krócej się nie da – mówił prezes Rzepliński.

Moim marzeniem jest, aby w 2016 r., który będzie ostatnim rokiem mojej służby w trybunale, okres ten wyniósł poniżej 16 miesięcy. Myślę, że krócej się nie da – mówił prezes Rzepliński.źródło: ShutterStock

Od wpłynięcia wniosku, pytania prawnego czy skargi konstytucyjnej do wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny upłynęło w 2014 r. średnio 18 miesięcy. To o miesiąc krócej niż przed rokiem i aż o 6 miesięcy szybciej niż w roku 2012. Takie dane zostały zaprezentowane podczas wczorajszej konferencji poświęconej orzecznictwu TK za zeszły rok. W ocenie prof. Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK, statystyka ta nadal nie jest jednak satysfakcjonująca.

– Moim marzeniem jest, aby w 2016 r., który będzie ostatnim rokiem mojej służby w trybunale, okres ten wyniósł poniżej 16 miesięcy. Myślę, że krócej się nie da – mówił prezes Rzepliński.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane