statystyki

Prokuratorzy obawiają się dyscyplinarek za uniewinnienia

autor: Ewa Ivanova12.03.2015, 00:00; Aktualizacja: 12.03.2015, 06:32

Nowela kodeksu postępowania karnego spowoduje znaczący wzrost wyroków oczyszczających z zarzutów. To niekorzystnie wpłynie na statystyki.

Czy wszystko zostanie złożone na karby nowej filozofii procesu? Czy też odwrotnie: wzrost wskaźnika uniewinnień będzie odbierany jako klęska prokuratury i stanie się powodem do szukania winy po stronie prokuratorów i wyciągania konsekwencji służbowych i dyscyplinarnych?


Pozostało jeszcze 94% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • l(2015-03-12 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    nawet poza stała niezłą kasą i pewnymi przywilejami związki zawodowe są w tej firmie i podają, że chyba bronią, to może być pewien „luksus”, w innych zawodach min prokuratorom raczej niestety obojętne co się dzieje, nie słychać postulatów choćby o przyznanie różnych świadczeń w ramach solidarności skłócanego i ubożejącego społeczeństwa, chyba że są zastraszani, a nie powinni, bez sugestii, ale jak „kraść” to dużą kasę, najlepiej milion na „skromny”rozwój firmy i jako takie życie, jednak „koryto” choć wbrew pozorom, niektórym przekazom coraz węższe, to nadal bardzo liczne i zamknięte.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane