statystyki

Prokuratorzy obawiają się dyscyplinarek za uniewinnienia

autor: Ewa Ivanova12.03.2015, 00:00; Aktualizacja: 12.03.2015, 06:32

Nowela kodeksu postępowania karnego spowoduje znaczący wzrost wyroków oczyszczających z zarzutów. To niekorzystnie wpłynie na statystyki.

Czy wszystko zostanie złożone na karby nowej filozofii procesu? Czy też odwrotnie: wzrost wskaźnika uniewinnień będzie odbierany jako klęska prokuratury i stanie się powodem do szukania winy po stronie prokuratorów i wyciągania konsekwencji służbowych i dyscyplinarnych?


Pozostało 94% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • l(2015-03-12 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    nawet poza stała niezłą kasą i pewnymi przywilejami związki zawodowe są w tej firmie i podają, że chyba bronią, to może być pewien „luksus”, w innych zawodach min prokuratorom raczej niestety obojętne co się dzieje, nie słychać postulatów choćby o przyznanie różnych świadczeń w ramach solidarności skłócanego i ubożejącego społeczeństwa, chyba że są zastraszani, a nie powinni, bez sugestii, ale jak „kraść” to dużą kasę, najlepiej milion na „skromny”rozwój firmy i jako takie życie, jednak „koryto” choć wbrew pozorom, niektórym przekazom coraz węższe, to nadal bardzo liczne i zamknięte.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane