statystyki

Chory psychicznie może sam wybrać adwokata

autor: Michał Culepa02.03.2015, 07:08; Aktualizacja: 02.03.2015, 10:19
Sprawa o unieważnienie umowy trafiła do sądu, który uznał, że jest nieważna ze względu na brak możliwości złożenia przez Przemysława M. skutecznego oświadczenia woli.

Sprawa o unieważnienie umowy trafiła do sądu, który uznał, że jest nieważna ze względu na brak możliwości złożenia przez Przemysława M. skutecznego oświadczenia woli.źródło: ShutterStock

Gdy osoba chora psychicznie lub upośledzona, lecz nie ubezwłasnowolniona, ustanowi adwokata do prowadzenia swojej sprawy, takie pełnomocnictwo procesowe jest ważne – orzekł Sąd Najwyższy.

Przemysław M. w lipcu 2003 r. zawarł z małżeństwem B. umowę sprzedaży nieruchomości. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy mógł skutecznie ją zawrzeć. Przemysław M. był chory psychicznie – cierpiał na schizofrenię paranoidalną od wczesnej młodości. Przebywał kilkakrotnie w szpitalu. Ponadto jest upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, lecz nie jest ubezwłasnowolniony.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane