Rząd przyjął projekt zmian w ustawie prawo łowieckie. Wypłata odszkodowań łowieckich będzie sprawniejsza

24.02.2015, 12:35; Aktualizacja: 24.02.2015, 14:31
drzewa w lesie

Zaproponowane rozwiązania dostosowują prawo łowieckie do wymogów konstytucji i zapewniają racjonalne prowadzenie gospodarki łowieckiej.źródło: ShutterStock

Nowela ma przyczynić się do szybszego szacowania szkód spowodowanych przez zwierzynę i sprawniejszej wypłaty odszkodowań łowieckich. Autorzy przewidują też zwiększenie nadzoru ministra środowiska nad Polskim Związkiem Łowieckim m.in. w zakresie wykonywania planów łowieckich. Ma to pozwolić na skuteczniejszą redukcję nadmiernej populacji dzików w Polsce.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • StAAbrA(2015-02-24 14:24) Zgłoś naruszenie 111

    A przepisać "prawo łowieckie" , które funkcjonuje w innych , normalnych krajach - i gdzie żadne durnowate koła łowieckie (czyt. : ubeckie) , nie muszą płacić żadnych odszkodowań - to do durnych (czyt. : ubeckich) , rządowych i sejmowych łbów nie przychodzi ?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • konfiv(2015-02-24 15:00) Zgłoś naruszenie 41

    oj będzie draka... , zaraz LSD sie włączy do negocjacji ...

    Odpowiedz
  • sta(2015-04-10 10:32) Zgłoś naruszenie 010

    LIPA, kosmetyczna zmiana nie zmienia istoty problemu, lobby myśliwych mocne, cała nadzieja w sądach UE.

    Odpowiedz
  • abc(2015-04-10 10:34) Zgłoś naruszenie 02

    to są jaja nie kompromis - dotyczy działek zabudowanych, czyli promila terenów.

    Odpowiedz
  • Artur(2015-04-20 11:22) Zgłoś naruszenie 70

    Nowela ma pomóc w redukcji populacji dzika, a eliminuje indywidualne polowanie z psem na dziki, które jest jedną ze skuteczniejszych form polowania na te zwierzęta, jak nie najbardziej skuteczną.

    Odpowiedz
  • filipek123(2016-01-06 10:18) Zgłoś naruszenie 018

    Prawo nie może sankcjonowac barbarzynstwa,ma charakter antykulturowy i afirmuje okrucieństwo jako dozwolony sposób.A jakby zacząć zabijać myśliwych,dobrze by się czuli.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • gajowy(2016-02-25 23:31) Zgłoś naruszenie 71

    Brawo rząd! Fajowo - znowu wsadziliście kij w mrowisko nie znając tematu ;] super ...? ano nie super. po pierwsze primo momentalnie rozwalicie najleprzy model łowiectwa w europie, po drugie primo zniszczycie łowiectwo jako takie całkowicie. nie mając zielonego pojęcia o wypłatach odszkodowań doprowadzicie koła do upadku, rolnicy będą brali się za gospodarkę łowiecką na własną rękę co doprowadzi do sytuacji niejednokrotnie kłusowniczej, a na koniec nie mogąc sobie poradzić, rolnicy przyjadą do was na wiejską i będą upominać się o pieniążki jak w białymstoku. ciekawe jak będzie wtedy wyglądała wasza gospodarka łowiecka? powodzenia.

    Odpowiedz
  • mysliwy(2016-02-27 18:45) Zgłoś naruszenie 20

    nowa ustawa,najpierw pomyśl potem rób jest jak przysłowiowe drzwi do lasu.

    Odpowiedz